Zesłanie Ducha Świętego

Przyjdź, Duchu Święty, ja pragnę. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych

Wstęp do liturgii

Gromadzi nas miłość Boża, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości.

Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”.

Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.

Za to, że nie zawsze otwieramy się na działanie Ducha Świętego w naszym codziennym życiu przepraszajmy teraz Boga.

Wstęp do liturgii słowa

Zasiądźmy teraz z radością i miłością do stołu słowa Bożego. Z wiarą otwórzmy się na działanie zbawczego słowa, które do nas przychodzi podczas tej liturgii.

Niech Duch Święty, którego tak wszyscy pragniemy, przyjdzie w „swojej mocy i sile” i napełni nasze serca miłością i prawdą, która wszystko zwycięża.

Modlitwa wiernych

Do Boga, który posyła naszym sercom swojego Ducha i pozwala nam nazywać siebie naszym Ojcem, zanośmy ufne błagania.

  1. Duchu Mądrości, obdarz Kościół zdolnością odczytywania znaków czasu. Niech będzie on na dzisiejsze czasy drogowskazem na drodze prowadzącej do domu Ojca. Ciebie prosimy.
  2. Duchu Rozumu, napełnij obfitością swoich darów pasterzy Kościoła. Niech ich posłannictwo będzie błogosławieństwem dla każdego człowieka poszukującego Boga w swoim życiu. Ciebie prosimy.
  3. Duchu Rady, zstąp do serc tych, którzy w tym czasie przyjmują sakrament kapłaństwa. Niech wierni, do których zostaną posłani zawsze widzą w nich działanie Bożych mocy w ich duszpasterskiej posłudze. Ciebie prosimy.
  4. Duchu Męstwa, nie opuszczaj wątpiących i zagubionych w wirach współczesnego świata. Niech doświadczą Twojej miłości przekazywanej we wspólnocie wierzących. Ciebie prosimy.
  5. Duchu Umiejętności, udzielaj swego bogactwa ludziom kultury i sztuki. Niech ich praca służy człowiekowi i przyczynia się do duchowego i moralnego wzrostu. Ciebie prosimy.
  6. Duchu Pobożności, doprowadź zmarłych do Królestwa wiecznej szczęśliwości. Niech świadectwo ich życia będzie zadatkiem oglądania oblicza Miłosiernego Ojca w niebie. Ciebie prosimy.
  7. Duchu Bojaźni Bożej, ześlij nam tutaj zgromadzonym dary miłości, radości i pokoju. Niech one uleczą nasze serca zranione egoizmem i niepokojem. Ciebie prosimy.

Wysłuchaj, Boże, naszych modlitw i spraw, abyśmy ubogaceni darami łaski trwali zawsze w zjednoczeniu z Tobą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Przed prefacją

Wyśpiewajmy Bogu dziękczynienie za Jezusa i Ducha Świętego, który ubogaca Kościół siedmiorakimi darami. 

Przed rozesłaniem

Tak mało dostrzegamy w naszym życiu działania Ducha Świętego. To nie znaczy, że Go nie ma, ale to nasze serca są oziębłe i nieczule na Jego działanie.

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy przygotuje serca na przyjęcie Ducha Pocieszyciela, który rozpali nasze życie ogniem miłości, który jest tak bardzo potrzebny wszędzie tam, gdzie mieszkamy i pracujemy.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Czerwiec 2024
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...