Za małych i średnich przedsiębiorców

Papieska intencja modlitewna na sierpień 2022 r.

Papieskie Wideo Za małych i średnich przedsiębiorców – Wideo Papieża 8 – sierpień 2022

Wszyscy wiemy, że kryzys, z którego jeszcze nie wyszliśmy, niesie poważne konsekwencje społeczno-gospodarcze. Nie tylko dla dużych firm, ale przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców, "czyli osób zajmujących się głównie handlem, rzemiosłem, utrzymaniem czystości, transportem i działających w wielu innych branżach". Ich poświęcenie, by znaleźć wyjście z kryzysu, by uratować swój biznes i miejsca pracy, jest ogromne. "Z odwagą, z wysiłkiem, z poświęceniem, inwestują w działania generujące dobrobyt, możliwości i pracę". Papież Franciszek pragnie podziękować im za ich zaangażowanie poprzez intencję modlitewną na sierpień. Dołączmy do jego wdzięczności, dzieląc się tym filmem.

"W wyniku pandemii i wojen świat stoi w obliczu poważnego kryzysu społeczno-gospodarczego. Z jego skali jeszcze nie zdajemy sobie sprawy! Wśród tych, którzy ponieśli najpoważniejsze straty, są mali i średni przedsiębiorcy. Handlowcy, rzemieślnicy, wywożący odpady, transportowcy i wielu innych. Nie figurują na listach najbogatszych i najpotężniejszych, ale mimo trudności tworzą miejsca pracy, biorą społeczną odpowiedzialność. To przedsiębiorcy, którzy inwertują w dobro wspólne, zamiast ukrywać swoje dochody w rajach podatkowych. Wszyscy oni angażują swoje zdolności i talenty, aby zmieniać świat od podstaw, bo to właśnie stamtąd pochodzi największa kreatywność. Z odwagą, z wysiłkiem i poświęceniem inwestują w życie, generują dobrobyt, możliwości i miejsca pracy.

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, ciężko doświadczeni przez kryzys gospodarczy i społeczny, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności, służąc społecznościom, w których żyją."  

«« | « | 1 | » | »»
« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama