Spec poukłada

Andrzej Macura

dodane 12.05.2016 11:25

Niedziela Zesłania Ducha Świętego... To nie powinno zaskakiwać: jak zwykle Bóg objawia kim jest nie przez deklaracje, ale przez swoje działanie.

Henryk Przondziono /Foto Gość Z mgieł konkretny kształt wywodzisz, i z chaosu piękno ładu, Tys spokojem wśród niezgody, w bezradności Tyś jest radą...

Tak niewiele o Duchu Świętym w Piśmie można wyczytać. Może dlatego tak często próbujemy się stawiać w Jego roli. To znaczy wszystko zrobić sami. Tymczasem chyba trzeba często pozwolić działać Jemu, specjaliście. On "naszą nicość odbuduje w najpiękniejsze znów struktury, tchnieniem swoim świat przesnuje w szeleszczących modlitw sznury"....

Chciałbym jeszcze tylko przeprosić za pewne potknięcie w mojej wypowiedzi w tym filmiku. W pewnym momencie pytam: "czy to echo tamtych wydarzeń?" Chodziło nie o wydarzenia, ale zapowiedzi proroków. Wydarzenia rozumiane jako wygłoszenie proroctwa. Ale tak to jest, jak się chce powiedzieć za dużo rzeczy na raz :) Pisząc jednak łatwiej :)

 

Portal Wiara.pl 013 Biblijne konteksty Pięćdziesiątnica c

 

Kto się nie boi może też wejść w otchłań "Biblijnych kontekstów" na tę niedzielę, zatytułowanych nieco prowokująco Czy chrześcijanin jest niebem?

 

Tagi: