Zaproszenie do adwentowej szkoły patrzenia

publikacja 29.11.2006 23:23
„Przypatrzmy się powołaniu naszemu”


Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy Was do wspólnego przeżywania Adwentu. Zachęceni przez św. Pawła (1 Kor 1,26), wraz z całą wspólnotą Kościoła, który jest w Polsce, będziemy chcieli przyjrzeć się naszemu powołaniu chrześcijańskiemu.

Choć „różne są dary łaski” (1 Kor 12,4), a Kościół cieszy się bogactwem powołań, to jednak większości z nas droga stawania się chrześcijaninem kojarzy się z naturalnym środowiskiem, w którym żyjemy. Dziecięctwo, młodość, rodzina to również naturalne etapy dojrzewania w wierze. Tym trzem etapom życia – również życia wiary – będą poświęcone trzy kolejne tygodnie adwentu. Na każdym z nich towarzyszyć będą nam święci. Dominik Savio, Pier Giorgio Frassati oraz Joanna i Piotra Molla – będą dla nas przykładem i drogowskazem.

Zapewne już przyzwyczailiście się, że zamieszczane przez nas artykuły i refleksje mieściły się w podwójnym cyklu: tygodniowym i dziennym. Podobnie będzie tym razem, ale nasza propozycja przekroczy ramy serwisu Liturgia. W przygotowanie Adwentu włączył się również serwis Powołanie. Tam będziemy chcieli pokazać, w jaki sposób dzieci, młodzież i dorośli, odkrywając swoje powołanie chrześcijańskie, angażują się w życie Kościoła.

Pamiętacie, jak zapalaliście swoim bliźnim adwentowe światło nadziei? Pamiętacie zmagania w konkursie liturgicznym? Tym razem chcemy Was poprosić o świadectwo. „Moje najpiękniejsze roraty”. Być może będą to wspomnienie z odległego dzieciństwa. Może wrócicie z porannych rorat w Waszym duszpasterstwie i zechcecie podzielić się tym, co dane było przeżyć dosłownie przed kilkunastu minutami. A może nagle coś się w Was obudzi. Napiszcie do nas. Zamieścimy te świadectwa w naszym serwisie, a dziesięć najlepszych nagrodzimy.

A jeśli u progu Adwentu zechcecie przypomnieć sobie, jak przeżywaliśmy ten czas w latach ubiegłych, zajrzyjcie tutaj :.

Zatem zapraszamy. W sobotni wieczór, po pierwszych nieszporach, otwieramy naszą adwentową szkołę patrzenia.