O. Badeni: "Prosta modlitwa"

KAI |

publikacja 11.03.2010 20:16

Czy modlitwa jest trudna, czy wymaga "metody" i dlaczego Bóg tak pragnie z nami rozmawiać - na te pytania udziela odpowiedzi o. Joachim Badeni w książce "Prosta modlitwa", która ukazała się w Wydawnictwie M.

O. Badeni: "Prosta modlitwa" Henryk Przondziono/ Agencja GN O. Joachim Badeni

Książka jest owocem piątej już rozmowy Aliny Petrowej-Wasilewicz, dziennikarki KAI, z duszpasterzem i mistykiem ojcem Joachimem Badenim OP.

Tym razem książka powstała na życzenie ojca Joachima, który po wielu latach szukania kontaktu z Panem Bogiem i kontemplacji Boga, dzieli się swoim duchowym doświadczeniem, podsumowuje je i wskazuje kierunek, w jakim powinien zmierzać człowiek, pragnący poznać Boga. Modlitwa, zdaniem ojca Joachima nie jest wielką sztuką, lecz prostą i szczerą rozmową. Pan Bóg jest prosty, dlatego i modlitwa powinna być prosta – przekonuje nas Autor, który wychował się na traktatach św. Tomasza z Akwinu. Swoich czytelników o. Joachim zapewnia, że trzeba bardzo niewiele żeby otrzymać wszystko.

Jak się modlić, by Pan Bóg nas wysłuchał? Jak odkryć w modlitwie różańcowej tajemnicę? Jak nie popaść w rutynę? Co zrobić, żeby poczuć bliskość Boga po Komunii Świętej?... To pytania, na które czytelnik znajdzie odpowiedź w tej książce. Lektura ilustrowana jest przez dominikanina młodego pokolenia – o. Tomasza Rojka.

Joachim Badeni, Alina Petrowa-Wasilewicz, Prosta modlitwa, Wydawnictwo M, Kraków 2010.