Propozycje śpiewów - 23 kwietnia

oprac. Piotr Braun

publikacja 22.04.2021 19:04

Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.

Liczba umieszczona po tytule pieśni odpowiada numeracji pieśni zawartych w „Śpiewniku kościelnym” ks. J. Siedleckiego, wyd. XLI, Kraków 2015 (śpiewnik ogólnopolski)
 
Śpiew na wejście:
Sławny w męczenników gronie (441)
W uroczystość świętego Wojciecha wprowadza nas introit: „Jak ziemia daje swój urodzaj i jak ogród rodzi swe nasienie, * tak Bóg sprawi, że wobec narodów ukaże się Twoja sprawiedliwość i Twoja chwała. Alleluja”. Dlatego rozpocznijmy Mszę Świętą śpiewem ku czci świętego Wojciecha – „Sławny w męczenników gronie”.
                        
Śpiew na przygotowanie darów:
Już dzień jaśnieje szczęśliwy (439)
„Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity” – rozważając słowa z Ewangelii śpiewajmy pieśń „Już dzień jaśnieje szczęśliwy” (zob. zwrotka nr 3).
 
Śpiew na Komunię:
Panie, dobry jak chleb (264)
Podczas Komunii Świętej śpiewajmy pieśń „Panie, dobry jak chleb”, rozważając antyfonę komunijną, którą zaczerpnięto z Ewangelii: „Jeżeli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, * zostanie tylko samo, * ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Alleluja”.
 
Śpiew po Komunii:
Tyś naszą drogą (629)
Święty Paweł wyznał: „Dla mnie bowiem żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk”. Chlubmy się tym, że Chrystus jest naszym życiem i śpiewajmy pieśń „Tyś naszą drogą”.
 
Śpiew na zakończenie:
O święty Wojciechu (440)
Na zakończenie Mszy Świętej zaśpiewajmy pieśń „O święty Wojciechu”.