Komentarze 1
 • andrew1974
  02.09.2015 12:38
  Niezły artykuł choć w jeden z fragmentów wyjaśniających namaszczenie nie jest do końca biblijny. Cytuję:
  Co znaczy być kapłanem? To bycie pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Nie tylko ksiądz, ale każdy chrześcijanin, zwłaszcza modląc się za innych, pełni wobec nich funkcję kapłana. Jest dla nich pośrednikiem między niebem a ziemią.

  To fakt że przedstawienie kapłana jako pośrednika między nami a Bogiem jest prawdą, ale tak było tylko do Jana Chrzciciela, a więc do którego obowiązywało prawo i prorocy, ale to już koniec. Pośrednikiem naszym jest obecnie J.Chrystus bo jest arcykapłanem. Dlaczego, dlatego iż wywodził się z linii kapłańskiej, bo Maria była z rodu Lewitów - rodu kapłańskiego stąd arcykapłaństwo Jezusa. Dlatego nazywanie księży i innych chrześcijan pośrednikami jest dużym nadużyciem i nie jest prawdą. To prawda że często chrześcijanie modlą się za innych ludzi, ale nie za wszystkich i nie za cały świat tylko za tych których Bóg wkłada w ich serca i których oni sami pragną aby np. ich bliscy i rodzina zostali przez Boga zbawieni, czyli aby Bóg Ojciec dotknął, pchnął serce tych ludzi w kierunku jego Syna Jezusa Chrystusa, gdyż On jest drogą i przez Niego wpierw musi wszystko przejść, ale inicjuje wpierw Bóg Ojciec. Chrześcijanie pełnią więc rolę wystawienników, ale nie pośredników. Rola księdza jako pośrednika jest zbyteczna, gdyż zasłona oddzielająca nas od miejsca najświętszego w chwili śmierci Jezusa została rozdarta i mamy dostęp do B.Ojca bezpośrednio - od razu przez główne wejście, lecz to dzięki ofierze Jezusa, bo On teraz jest naszym pośrednikiem i arcykapłanem i modlimy się do Niego i On jest tym głównym wejściem, a więc jak mówi Biblia ...drzwiami do B.Ojca. Rola kapłana jako pośrednika obowiązywała w St.Testamencie, w którym obowiązywało prawo Mojżeszowe, ale dziś to prawo w zbawieniu nas nie obowiązuje, bo nie jesteśmy przez nie zbawieni tylko przez wiarę w Jezusa, co nie oznacza że mamy nie przestrzegać prawa, bo konsekwencją przyjęcia do swego życie Jezusa jest realizacja w życiu swoim również tego prawa (chodzi mi głównie o dekalog - choć nie tylko tyczy się to prawa ale całej ewangelii). Dlaczego bo Jezus za nas wypełnił prawo, a więc wykupił z nas spod prawa. Dlatego kapłaństwo nie jest już potrzebne a rola księży w tej posłudze jest bezsensowna i praca syzyfowa. Ci księża którzy prawdziwie chcą służyć Bogu winni ściągnąć sutannę i stać się normalnymi prawdziwymi chrześcijanami i swoim świadectwem i przykładem przyciągać ludzi do Boga, a wiemy że na ogół efekt jest odwrotny i sporo jest odstępstwa od czystej Ewangelii również dzięki legalizmowi panującymi w k.kat, a jeśli by nawet już ktoś chciał nosić sutannę to nich nosi byle by w rzeczywistości przestrzegać Słowa Bożego w swoim życiu i mieć relację z Panem Bogiem przez J.Chrystusa i w Duchu świętym. Teraz modlić się możemy wszędzie choć miejsca spotkań nie należy opuszczać i prosimy Jezusa od razu o odpuszczenie grzechu a konfesjonał ludziom nie jest potrzebny, a jeśli już ktoś tak czyni to za pokutę niech prosi Boga i w rzeczywistości odwróci się od złych rzeczy które czyni. Namaszczony czyli wybrany jest tylko J.Chrystus oraz ci którzy sercem i prawdziwie w Duchu Świętym służą ewangelii i realizują ją w swoim życiu i mają prowadzenie realne przez D.Świętego. Amen
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Maj 2020
  N P W Ś C P S
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  Pobieranie... Pobieranie...