Synod: Młodzi chcą adorować Najświętszy Sakrament

Tak uważa bp Ottavio Vitale, reprezentujący na synodzie Kościół w Albanii. Dodał, że synod bardziej powinien skupić się na tym aspekcie, a nie na kwestiach socjologicznych czy pedagogicznych. Młodzi potrzebują kapłanów, którzy będą blisko nich. Nie tylko coś będą dla nich organizować, ale razem z nimi będą się modlić.

Biskup diecezji Lezhë w Albanii podkreślił, że bardzo interesują go tematy rozeznawania i powołania, które są szczególnie obecne w programie duszpasterskim jego diecezji. Dodał, że problematyka ta jest również bliska młodym w Albanii i oni sami prosili, aby na synodzie ją poruszyć.

“ Postulat ten zrodził się w pewnym sensie z osobistego doświadczenia. W dokumencie końcowym tzw. presynodu młodzi wyrazili pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy kontemplacyjnej. Także i moje doświadczenie jako pasterza w Albanii jest podobne. W czasie niedawnego spotkania, które miałem z młodymi wyrazili oni pragnienie, aby większą uwagę zwrócić na modlitwę, szczególnie przed Najświętszym Sakramentem. Wiele razy kiedy organizowaliśmy spotkania z młodymi stwierdzaliśmy, że czasem najważniejszym i najbardziej umacniającym była adoracja – zaznaczył bp Vitale. - Młodzi nie boją się, ani nie wstydzą uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem i modlić się. Proszą, aby zawsze były chwile ciszy oraz odpowiedni czas na modlitwę osobistą. ”

Bp Ottavio Vitale podkreślił także, że bardzo ważną rzeczą jest, aby kapłani byli blisko młodych i razem z nimi się modlili. „Młodzi chcą widzieć swoich pasterzy, którzy z nimi klęczą i z nimi się modlą” – stwierdził albański biskup.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
« » Październik 2019
N P W Ś C P S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Pobieranie... Pobieranie...