Wieliczka: Solne Uwielbienie po raz jedenasty

Wieliczanie i przyjezdni zwieńczyli Boże Ciało obecnością na specjalnym koncercie. Solne Uwielbienie odbyło się już po jedenasty. Wieczorne wydarzenie stanowi niezwykły koncert połączony z modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Jak zawsze ma ono charakter bardzo rodzinny.

- Żyjemy w czasach, kiedy krzyże zaczynają przeszkadzać w przestrzeni publicznej, jak i podejmuje się wysiłki, by wycofać nauczanie religii w szkołach. Dlatego tak bardzo cieszy, że tyle osób, a wśród nich tak dużo rodzin z małymi dziećmi, jest z nami, by wspólnie cieszyć się z obecności Boga i pokazać swoją miłość i przywiązanie do Niego w centrum naszego miasta - podkreślił o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca Solnego Uwielbienia i proboszcz Sanktuarium Matko Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki.

Oprawę muzyczną tegorocznego wielickiego spotkania przygotowali Soliści i Zespół Solnego Uwielbienia. Świadectwo do zebranych wygłosiła natomiast Lidia Jazgar, współzałożycielka zespołu „Galicja”, jak i świadek Eucharystii trwającego w archidiecezji krakowskiej Kongresu Eucharystycznego.

Na wydarzeniu był także obecny nowy burmistrz Wieliczki, Rafał Ślęczka. - Czuć tutaj moc ducha. To bardzo budujące, że od tylu już lat Solne Uwielbienie stanowi przestrzeń, gdzie każdy człowiek może przed Bogiem uklęknąć i przedstawić Mu swoje radości i troski. Dziś w sposób szczególny modlimy się o pokój na Ukrainie - powiedział.

Momentem kulminacyjnym wielickiego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualna modlitwa. Zebranym cały czas towarzyszył krzyż - symbol Światowych Dni Młodzieży oraz kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Koncert Solne Uwielbienie odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 r. W tym samym roku powstał również Chór Solnego Uwielbienia, który razem z zespołem PDF i gwiazdami muzyki chrześcijańskiej śpiewał też podczas Światowych Dni Młodzieży oraz wydarzeń towarzyszących.

W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec. Podczas wydarzenia można usłyszeć zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Czerwiec 2024
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...