Refleksja na dziś

Niedziela 10 kwietnia 2011

Czytania » Grób

Miejsce śmierci, zgnilizny, rozkładu. Tam nie ma życia.

W nas też są takie miejsca, gdzie nie ma życia, tylko odór śmierci, rozkładu, martwoty. Siedzimy uwięzieni w nałogach, grzechach, słabościach. Tkwimy jak w pułapce, bo w to miejsce śmierci: w nasze myśli, osądy, głębiny psychiki i duszy nie zagląda promień światła, Bożego światła. Jak Łazarz opaskami, tak my jesteśmy spętani „życiem według ciała”.

I nie chodzi o to, że nie chcemy stamtąd wyjść. Nie! Często o tym marzymy, ale nie mamy dość sił, by pokonać to, co nas zabija. Nie potrafimy „usunąć kamienia” ani zerwać spowijających nas „opasek”.

A Słowo Boże mówi jasno i z mocą: „poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój”. Tylko Bóg, Pan życia i śmierci, może nas wyprowadzić z każdego grobu. Tylko Jezus swoim słowem: „Wyjdź na zewnątrz!” usuwa wszystko to, co nas więzi, co nas zniewala, co nas pęta. U Niego jest moc i siła. Tylko On zwycięża śmierć, daje swego „Ducha po to, byśmy ożyli”.

Ale potrzeba jednego: naszej wiary. Wiary Marii i Marty, by zwrócić się do Jezusa z ufnością: „Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga”.

Pytania do rachunku sumienia

  • Czy zdaję sobie sprawę jakie są moje "groby"?
  • Czy chcę z nich wyjść?
  • Czy proszę Boga, aby mnie z nich wydostał?

 

Drogowskazy Jana Pawła II

 „Zgorszeniem" chrześcijaństwa jest wiara w to, że Bóg, Najświętszy, Wszechmocny i Wszechwiedzący, przyjął naszą naturę, cierpiał i umarł, ażeby wysłużyć zbawienie dla wszystkich ludzi. Wiara, którą otrzymaliśmy, głosi, że Jezus objawił i doprowadził do końca zamysł Ojca zbawienia świata i całej ludzkości, przez „to, kim jest" i przez „to, czego dokonał". „To, kim jest" i „to, czego dokonał" - te słowa nabierają pełnego sensu wtedy dopiero, gdy umieścimy je wewnątrz tajemnicy Boga Trójjedynego. […] Zbawcze działanie Jezusa ma swe źródło w komunii osób Bożych i wszystkim, którzy w nią wierzą, otwiera drogę prowadzącą do głębokiej komunii z Trójcą, a w Niej z innymi ludźmi. [Ecclesia in Asia, 12]


 

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 I-NKA 10.04.2011 22:01
Kiedy Bóg mówi do mnie: "ludu mój!", wiem, że On wydostanie mnie z każdego grobu, z Jego łaską pokonam każdą słabość i zerwę opaskę, która mnie krępuje.
Kiedy Bóg mówi: "mój, moja", wiem, że Mu na mnie zależy.

Mój Bóg.
2 Estera 10.04.2011 11:12

Z dzisiejszych czytań wynika,że Opatrzność Boża nadaje sens, nawet najbardziej tragicznym sytuacjom.
To tak, jak nie ma dwóch takich samych ludzi na ziemi, tak nie należy ubierać w schematy,porównywać, tworzyć analogię ludzkich zachowań, czy historii.

Bezsprzecznie Bóg jako Stworzyciel powołuje nas na Swój obraz i podobieństwo do zmartwychwstania.

Doświadczałam Jego obecności i mocy poprzez częstą Eucharystię, w wychodzeniu z mojego grobu. Teraz widzę jak Jego moc, przy odrobinie wierności w trwaniu z Nim ,utworzyło fundament dla budowli, która się ostała i mimo wichrów i trzęsień, nie rozsypuje się, nie zawala się.

Boże dziękuję Ci za łaskę nieustannego wychodzenia z grobu, do światła i ciepła jakim Jesteś w moich bliźnich.
Dziękuję Ci Boże.


4 meggi 10.04.2011 08:15
Boże chcę aby mój grób był świeży,czysty bez śladu zgnilizny spowodowanej grzechami,które Cię tak ranią.Obdarz mnie siłą Jezu bym mogła pokonywać słabości i pokusy spotkane na szlaku wędrówki do Ciebie by moje NIE dla grzechu miało swoją wartość i doprowadziło mnie oczyszczoną tam gdzie czekasz na mnie Jezu.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

« » Czerwiec 2022
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Pobieranie... Pobieranie...