Wniebowzięcie NMP

Stoi Królowa po Twojej prawicy. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.

Wstęp do liturgii

Liturgia Kościoła pozwala nam dzisiaj czcić Maryję, Matkę Bożą jako wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba.

Droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Czy my idziemy tą drogą? Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to Droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba.

Stańmy w pokorze przed Panem i wyznajmy Mu to, co oddala nas od Niego, abyśmy poprzez tę Eucharystię zjednoczyli się z Bogiem, który Maryję z duszą i ciałem wziął do nieba. 

Wstęp do liturgii słowa

Pierwsze i drugie czytanie ukazuje nam tajemnicę zmartwychwstania. Apostoł Paweł w drugim czytaniu wiąże nasze zmartwychwstanie ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Jak wszyscy umierają z powodu Adama, tak wszyscy będą ożywieni dzięki Jezusowi Chrystusowi. „Chrystus jako pierwsi, potem ci, co należą do Chrystusa”.

W Ewangelii natomiast razem z Maryją wyśpiewamy dobremu Bogu hymn dziękczynienia – Magnificat. Poprzez ten hymn Maryja dziękuje Bogu za łaski osobiście otrzymane od Niego jak również za wszystkie dobrodziejstwa, jakie Izrael otrzymał od Boga w ciągu swych dziejów.

 Zaangażujmy się poprzez słuchanie w Liturgię Słowa, niech ta postawa będzie naszym dziękczynieniem za tajemnicę zbawienia w naszym życiu.

 

Modlitwa wiernych

Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej skierujmy do Boga nasze prośby i błagania.

  1. Prośmy za wszystkie dzieci Kościoła, aby ożywiała je nadzieja spotkania z Matką Najświętszą w królestwie Bożym. Ciebie prosimy.
  2. Błagamy za papieża Franciszka, aby Maryja, Matka Kościoła, uprosiła dla niego obfitość darów nieba. Ciebie prosimy.
  3. Oświecaj i umacniaj tych, którzy sprawują władzę w naszym kraju, aby z pokorą i cichością służyli wszystkim obywatelom. Ciebie prosimy.
  4. Pobłogosław tegoroczne owoce ziemi i pracy rąk ludzkich i naucz nas dzielić je sprawiedliwie, aby przyniosły dobro całej ludzkości. Ciebie prosimy.
  5. Przyjmij naszych zmarłych razem z Najświętszą Maryją Panną do nieba. Ciebie prosimy.
  6. Za nas samych uczestniczących w świętej liturgii, abyśmy ufnie oddali nasze życie niebieskiej Matce i starali się spełniać wszystkie Jej zamiary. Ciebie prosimy.

Wszechmogący, wieczny Boże, który Najświętszą Dziewicę z ciałem i duszą przeniosłeś do niebieskiej chwały, przyjmij nasze modlitwy i za Jej wstawiennictwem udziel na Twoich darów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Przed prefacją

„Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów”. Dołączmy do wspólnej radości z zastępami aniołów w niebie. Wyśpiewajmy teraz razem z nimi hymn uwielbienia Bogu.

          

Przed rozesłaniem

Idźmy do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dziękujmy Bogu jak Maryja, za wszystko co z ręki Boga otrzymujemy. Niech to dziękczynienie będzie widoczne przez innych w uczynkach miłosierdzia wobec braci i sióstr, których spotkamy w drodze do nieba.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Październik 2022
N P W Ś C P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama