Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.
Liczba umieszczona po tytule pieśni odpowiada numeracji pieśni zawartych w „Śpiewniku kościelnym” ks. J. Siedleckiego, wyd. XLI, Kraków 2015 (śpiewnik ogólnopolski)
Śpiew na wejście:
W żłobie leży (69)
Razem ze świętymi Młodziankami, którzy zostali zabici za Chrystusa i „towarzyszą Barankowi bez skazy” głośmy chwałę Boga (zob. zwrotka nr 3). Uwaga: w starszych śpiewnikach bogactwo kolejnych zwrotek kolędy „W żłobie leży” nawiązuje do rzezi niewiniątek.
Śpiew na przygotowanie darów:
Nie było miejsca (19D)
W nawiązaniu do pierwszego czytania, śpiewajmy podczas przygotowania darów kolędę „Nie było miejsca”, której druga zwrotka przypomina nam, że „krew Jezusa (…) oczyszcza nas z wszelkiego grzechu”.
Śpiew na Komunię:
Ach, ubogi żłobie (32)
Antyfona na Komunię brzmi: „Dzieci z Betlejem zostały wykupione spośród ludzi * na pierwociny dla Boga i dla Baranka. * Towarzyszą Barankowi, dokądkolwiek idzie”. Pamiętając, że przyjście Jezusa na świat wyzwoliło nas z niewoli grzechu, śpiewajmy kolędę „Ach, ubogi żłobie” (zob. zwrotki nr 4 i 6).
Śpiew po Komunii:
Anieli w niebie śpiewają (34)
Po Komunii Świętej wraz z aniołami oddajmy cześć i chwałę Zbawcy, który się narodził, „by świat z grzechów wyswobodził” (zob. zwrotka nr 3).
Śpiew na zakończenie:
Zbudźcie się, pasterze (30D)
Mszę Świętą zakończmy kolędą „Zbudźcie się, pasterze”.
«« | « |
1
| » | »»