Śpiew na wejście:
Pod Twą obronę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Spojrzyj z nieba wysokiego (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Antyfona na wejście brzmi: „Ratuj nas Panie, nasz Boże, * i zgromadź nas z krajów pogańskich, * abyśmy wielbili święte imię Twoje * i dumni byli z Twojej chwały”. W nawiązaniu do jej treści, zaśpiewajmy na wejście jedną z powyższych propozycji.
Śpiew na przygotowanie darów:
Ludu kapłański, ludu królewski (zwrotka nr 3)
Ach, ubogi żłobie (zwrotki od nr 1 od nr 4)
Liturgia Słowa Bożego koncentruje się na ewangelicznym ubóstwie. Przygotowując dary ofiarne zaśpiewajmy trzecią zwrotkę pieśni „Ludu kapłański, ludu królewski”, w której uwielbiamy Pana Jezusa-Mesjasza, przyjętego przez ubogich.
Podtrzymując zwyczaj śpiewania kolęd do 2 lutego, można zaśpiewać kolędę „Ach, ubogi żłobie”, która nawiązuje do usłyszanego Słowa Bożego.
Śpiew na Komunię:
Pójdź do Jezusa (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Błogosławieni ubodzy i cisi (zwrotki od nr 1 do nr 5)
W nawiązaniu do antyfon na Komunię świętą: „Niech Twoje oblicze zajaśnieje nad Twym sługą, * wybaw mnie w swoim miłosierdziu. * Panie, skoro Cię wzywam, niech nie doznam zawodu” oraz „Błogosławieni ubodzy w duchu, * albowiem do nich należy królestwo niebieskie. * Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”, zaśpiewajmy podczas Komunii świętej jedną z powyższych pieśni.
Śpiew po Komunii:
Panie mój, cóż Ci oddać mogę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Do szopy, hej pasterze (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Nawiązując do usłyszanego Słowa Bożego zaśpiewajmy pieśń „Panie mój, cóż Ci oddać mogę”.
Podtrzymując zwyczaj śpiewania kolęd do 2 lutego, można zaśpiewać kolędę „Do szopy, hej pasterze”, której czwarta zwrotka nawiązuje do liturgii Słowa Bożego.
Śpiew na zakończenie:
Jezus malusieńki (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Na zakończenie Mszy świętej wykonajmy śpiew „Jezus malusieńki”.