Propozycje śpiewów - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wieczorna Msza św. wigilijna


Rozpoczęcie:

Dzisiaj pozdrawiamy, Maryjo Ciebie (1-4)

Wyraźmy główną myśl antyfony na wejście („Wysławiamy Ciebie, Maryjo, dzisiaj zostałaś wyniesiona ponad chóry Aniołów i na wieki triumfujesz z Chrystusem”), śpiewając pieśń „Dzisiaj pozdrawiamy, Maryjo Ciebie”.

Przygotowanie Darów:

Chrystus, Chrystus to nadzieja (1)

Św. Paweł w liście do Koryntian głosi zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, dlatego w czasie procesji z Darami śpiewajmy „Chrystus, Chrystus to nadzieja”.

Komunia święta:

Daj mi Jezusa, o Matko moja (1-3)

Nawiązując do antyfony na Komunię świętą: „Błogosławione łono Maryi Dziewicy, które nosiło Syna Ojca Przedwiecznego”, zaśpiewajmy podczas Komunii świętej „Daj mi Jezusa, o Matko”.

Uwielbienie po Komunii świętej:

Upadnij na kolana (1-4)

Psalmista głosi: „Słyszeliśmy o Arce w Efrata, znaleźliśmy ją na polach Jaaru. Wejdźmy do Jego mieszkania, padnijmy przed podnóżkiem stóp Jego”. Uwielbiajmy zatem Boga Ojca śpiewem „Upadnij na kolana”.

Zakończenie:

Ciebie na wieki wychwalać będziemy (1)

Liturgię Mszy św. zakończmy śpiewem „Ciebie na wieki wychwalać będziemy”, nawiązującym do jutrzejszej uroczystości.

Msza św. w dzień


Rozpoczęcie:

Matko niebieskiego Pana (1-4)

Antyfona na wejście z dzisiejszej uroczystości zaczerpnięta jest z Apokalipsy św. Jana: „Wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami, a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. Odwołując się do niej [antyfony], rozpocznijmy Mszę św. od śpiewu „Matko niebieskiego Pana”.

Cześć Maryi, cześć i chwała (1-3)

Druga antyfona na wejście głosi: „Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny. Z Jej Wniebowzięcia radują się Aniołowie i wychwalają Syna Bożego”, dlatego Mszę św. można rozpocząć śpiewem „Cześć Maryi, cześć i chwała”

Przygotowanie Darów:

Gwiazdo zaranna, śliczna (1, 3)

„Stoi Królowa po Twojej prawicy”- podczas przygotowania Darów śpiewajmy pieśń „Gwiazdo zaranna, śliczna”, prosząc Maryję Wniebowziętą o wstawiennictwo u Boga.

Komunia święta:

Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego (1-13)

Antyfona na Komunię świętą została zaczerpnięta z hymnu, jaki Maryja wyśpiewała Bogu, dlatego w czasie Komunii świętej śpiewajmy „Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego”.

Uwielbienie po Komunii świętej:

Alleluja, zbawienie, chwała i moc (1-6)

W pierwszym czytaniu słyszeliśmy: „Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca”. Po Komunii świętej uwielbiajmy Boga słowami Kantyku z Apokalipsy św. Jana, Apostoła.

Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów:

Zdrowaś Maryja, Bogarodzico (1-2; zwrotka 2.: „Panno przeczysta, Panno bez zmazy...”)

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny błogosławi się zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła. W czasie tego obrzędu śpiewajmy pieśń „Zdrowaś Maryja, Bogarodzico”, prosząc, aby Maryja broniła nas od chorób i zarazy.
(Można także wykonać utwór organowy o tematyce maryjnej, np.: „Ave Maria (Op. 63, No. 7)” Maxa Regera czy „Ave Maris Stella” Marcela Dupré.)

Zakończenie:

Królowej Anielskiej (1-3)

Kiedy Matka Boża została wzięta do nieba z duszą i ciałem, Bóg ukoronował Ją na Panią nieba i ziemi. Wyraźmy tę prawdę, śpiewając ku Jej czci pieśń „Królowej Anielskiej”.


«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Listopad 2024
N P W Ś C P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Pobieranie... Pobieranie...