Elementarz misyjny

Ta piękna kolorowa książeczka może się stać początkiem wspaniałej przygody, w której staniecie się małymi misjonarzami niosącymi w świat miłość Chrystusa i Maryi.

Misjonarze najczęściej kojarzą nam się z kapłanami, braćmi zakonnymi lub zakonnicami przebywającymi w odległych rejonach świata, często w egzotycznych krainach, gdzie pomagają ubogim i głoszą Ewangelię ludziom, którzy nie mieli możliwości poznania Jezusa Chrystusa.
 
Z książeczki tej dowiecie się, czym są misje i na czym polega praca na misjach oraz będziecie mieć okazję pomodlić się za misje i misjonarzy. Ale najważniejsze, że każdy z was dowie się, jak zostać prawdziwym misjonarzem i to bez podejmowania dalekich, niebezpiecznych podróży. Bo misjonarzem może być każdy, kto został ochrzczony, wierzy w Pana Jezusa i daje świadectwo swojej wiary. 
 
Ta piękna kolorowa książeczka może się stać początkiem wspaniałej przygody, w której staniecie się małymi misjonarzami niosącymi w świat miłość Chrystusa i Maryi.
 
Tę piękną, kolorową książeczkę będzie można zdobyć podczas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. W tym miejscu, od wtorku, publikować będziemy każdego dnia jedno pytanie, na które odpowiedź trzeba będzie wysłać do północy. Następnego dnia powiadomimy do kogo Elementarz dotrze. Wydawnictwu Rafael dziękujemy za ufundowanie nagród.
 
Odpowiedzi prosimy przysyłać na adres liturgia@wiara.pl. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres do korespondencji papierowej) zostaną wykorzystane jedynie do wysyłki Elementarza i nie będą nigdzie przechowywane ani przetwarzane.
 

Pytania:

 1. Który papież i kiedy opublikował pierwszą encyklikę o różańcu. Podaj jej tytuł. Odpowiedź: Leon XIII, 1883 r., Supremi Apostolatus Officio. Elementarz wędruje do Mirosława z Leska.
 2. Święty Jan Paweł II ogłosił Rok Różańca. Na jaki czas on przypadł? Odpowiedź: Rok Różańca przeżywany był od października 2002 do października 2003 roku. Elementarz wędruje do Renaty z Gdyni.
 3. Ilu polskich misjonarzy pracuje w tym roku na misjach? Odpowiedź: W roku 2019 na misjach pracuje 1903 polskich misjonarzy. Elementarz wędruje do Grzegorza z Lublina
 4. Był polskim misjonarzem. Jan Paweł II mianował go kardynałem. Pochowany został w Zambii, gdzie niemal całe życie pracował. O kogo chodzi? Odpowiedź: Kardynał Adam Kozłowiecki. Elementarz wędruje do Mateusza z Tarnowskich Gór.
 5. Pod koniec XIX wieku wyjechał na Madagaskar, by pracować wśród trędowatych. Teresa Wayssenhoff opisała jego bogate życie w książce "Ojczyzna z wyboru". Ogłoszony przez Kościół błogosławionym. To...? Odpowiedź: Bł. Jan Beyzym (liturgiczne wspomnienie 12.10). Elementarz wędruje do Przemka z Rejowca.
 6. Jeden z dokumentów Soboru Watykańskiego II poświęcony jest misjom. Jaki nosi tytuł (w j. łacińskim)? Odpowiedź: Soborowy Dekret "Ad Gentes Divinitus".
 7. 8 grudnia 1975 roku święty Paweł VI ogłosił poświęconą ewangelizacji adhortację. Jaki nosi tytuł? Odpowiedź: Evangelii nuntiandi. Elementarz wędruje do Izabeli z Białegostoku.
 8. Różaniec misyjny wykonany jest w pięciu kolorach. Jakie to kolory i co oznaczają? Odpowiedź: Zielony - Afryka; Czerwony - Ameryka; Biały - Europa; Niebieski - Oceania; Żółty - Azja. Elementarz wędruje do Izabeli z Wałcza.
 9. Jeden z młodych włoskich kandydatów na ołtarze ewangelizował przez Internet. Jego doczesne szczątki wiosną przeniesiono do Sanktuarium Obnażenia w Asyżu. Wielu uważa, że powinien zostać współczesnym patronem Internetu. To...? Odpowiedź: Carlo Acutis. Elementarz wędruje do Stanisława z Krasnystawu
 10. Wczoraj Episkopat Polski wyraził zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Matki Trędowatych. Jest nią..." Odpowiedź: Doktor Wanda Błeńska. Elementarz wędruje do Małgorzaty z Czerska
 11. Pozostajemy w temacie polskich misjonarzy. Werbista, pracował w Indiach. 11 lutego 2018 w kościele parafialnym w Puri, gdzie spędził ostatnie lata życia, rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. To...? Odpowiedź: Ojciec Marian Żelazek. Elementarz wędruje do Moniki z Dolska.
 12. 18 października odbędzie się XIV edycja inicjatywy: "Milion dzieci odmawia różaniec w intencji jedności i pokoju". Kto i gdzie tę akcję zainicjował? Odpowiedź: Kobiety i dzieci, modlące się przed kapliczką Matki Bożej w Caracas. Rok 2005.
 13. Kim są fideidoności? Odpowiedź: Fideidonista to kapłan diecezjalny, który na określony czas udaje się do pracy misyjnej posługując pod zwierzchnictwem miejscowego biskupa. Nazwa wywodzi się z encykliki Piusa XII z 1957 roku "Fidei donum" (Dar wiary), w której papież zaapelował do wszystkich biskupów świata, aby z uwagi na wielki brak misjonarzy wysyłali do pracy na misjach kapłanów spośród kleru diecezjalnego. Elementarz wędruje do Mirosława ze Szczuczyna.
 14. Był misjonarzem na wyspie Molokai. Wilhelm Hünermann napisał o nim piękną opowieść. Kanonizowany 11 października 2009 roku. To...? Odpowiedź: Błogosławiony Damian de Veuster. Elementarz wędruje do Małgorzaty z Augustowa.
 15. 9 sierpnia 1991 roku ponieśli śmierć męczeńską. 5 grudnia 2015 roku odbyła się ich beatyfikacja. Polscy franciszkanie...  Prosimy podać ich imiona i miejsce męczeństwa.
 
 
 
 
_________________________________________________
 
Autor: ks Leszek Smoliński
ISBN: 978-83-66250-56-7
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
Format: 110x160
Data wyd.: 2019
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Październik 2019
  N P W Ś C P S
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  Pobieranie... Pobieranie...