W Tobie są wszystkie me źródła

Eucharystia: źródło chrześcijańskiego życia i misji. Dokument bazowy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie. 5 - 12 września 2021.

Cele Kongresu (fragment):

Przygotowania do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 2020 r. i jego obchody oferują katolikom i osobom,z którymi są blisko  związani,  poprzez  dziedzictwo  kulturowe  i  przyjaźń, niezwykłą okazję, by stanąć ramię w ramię przed społeczeństwem i dawać publiczne świadectwo swej wiary. Współczesny człowiek, jak powiedział papież św. Paweł VI: „chętniej słucha świadków, aniżeli  nauczycieli;  a  jeśli  słucha  nauczycieli,  to  dlatego,  że  są świadkami”.

Dlatego też Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny staje się dla katolików szansą umocnienia   wiary   i   dzielenia się nadzieją, życiem i radością z tymi, którzy idą tą samą drogą, poczynając od eucharystycznego źródła Zmartwychwstałego Chrystusa.

Poprzez  uczestnictwo  w  Eucharystii umacnia  się wiara osób wierzących, odnawia się ich tożsamość chrześcijańska i pogłębia się ich komunia z Chrystusem oraz z ich braćmi i siostrami. W ten sposób chrześcijanie, w społeczeństwie zdominowanym przez dyktaturę relatywizmu, mogą dawać świadectwo prawdzie przed światem  z  wysoko podniesionymi  głowami,  z  odważną  pogodą ducha oraz miłością  i  łagodnością,naśladując przykład Chrystusa.

Ponadto Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny jest okazją do umocnienia  dialogu  między  chrześcijanami ufając,  że  istnieje znacznie więcej rzeczy, które nas jednoczą niż te, które nas dzielą. Pod przewodem Ducha  Świętego jesteśmy  pociągnięci  do słuchania i zrozumienia, aby rozwiązać te pytania, które pozostają otwarte, i do szukania w prawdzie naszej przyszłej wspólnej drogi. Tylko  połączone  świadectwo  wierzących  może zaproponować niewierzącym Dobrą Nowinę zbawienia.

Dla ludzi  każdej  klasy  i uwarunkowań społecznych,  którzy szukają  Boga,  Kongres kieruje kerygmat, pierwsze głoszenie Ewangelii: Bóg,  źródło wszelkiego życia,  kocha bezwarunkowo każde  ze  swoich  stworzeń.  Z  tego  powodu  posłał  nam  swego jedynego  Syna,  Jezusa  Chrystusa, który stał się ciałem w łonie Dziewicy  Maryi.  Swoimi  słowami  i orędziem,  swoją  śmiercią  i zmartwychwstaniem przekreślił nasze grzechy i poprzez działanie Ducha  Świętego  żyje na  zawsze w  swoim  Kościele.  Ktokolwiek dobrowolnie postanawia odwrócić się od zła i przyjąć Chrystusa jako  Zbawiciela,  wchodzi  przez  chrzest  w  tę  wielką  rodzinę odkupionych i buduje wielką wspólnotę dzieci Bożych.

W  skali  globalnej  w  Kongresie  Eucharystycznym  dziękujemy Chrystusowi  i uwielbiamy Go,  jedynego,  który  jest zdolny,  by ofiarować swe życie. Modlimy się, aby radość płynąca ze źródła eucharystycznego rozprzestrzeniła się nie tylko na całe Węgry, ale także na kraje Europy Środkowej, na całą Europę i na cały świat. W ten sposób wszyscy możemy odnaleźć chwilę odnowy duchowej, ewangelicznej  reorientacji,  okruchu  wiary,  który przezwycięży niepewność,  światło  nadziei  dla  smutnych  i  odrobinę  miłości, która zwycięży nad samotnością i izolacją.

 

Cały dokument w formacie PDF do pobrania w załączniku.

«« | « | 1 | » | »»
« » Czerwiec 2022
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama