Propozycje śpiewów - I Niedziela Adwentu

Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.

Śpiew na wejście:
Spuśćcie nam na ziemskie niwy (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Rozważając introit: „Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę, * Tobie ufam, Boże, niech zawód mnie nie spotka. * Niech moi wrogowie nie triumfują nade mną, * nikt bowiem, kto Ci zawierzył, * nie będzie zawstydzony” rozpocznijmy Mszę Świętą śpiewem pieśni „Spuśćcie nam na ziemskie niwy”, której czwarta zwrotka jest streszczeniem drugiego czytania.
 
Śpiew na błogosławieństwo wieńca adwentowego:
Hejnał wszyscy zaśpiewajmy (zwrotki nr 1, 2, 4, 6, 7)
Po homilii kapłan może pobłogosławić wieniec adwentowy i świece prosząc, aby „światłem swojego Syna rozjaśnił ciemności naszego serca”. W czasie obrzędu śpiewajmy wskazane zwrotki pieśni „Hejnał wszyscy zaśpiewajmy”.
 
Śpiew na przygotowanie darów:
Boże wieczny, Boże żywy (zwrotki od nr 1 do nr 5)
W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wzywa nas do oczekiwania na Jego przyjście. Przynosząc do ołtarza dar chleba i wina, śpiewajmy pieśń „Boże wieczny, Boże żywy” i oczekujmy rychłego przyjścia miłosiernego Boga (zob. zwrotka nr 5).
 
Śpiew na Komunię świętą:
Pan zstąpił z nieba (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Podczas Komunii Świętej zaśpiewajmy powyższą pieśń, której druga zwrotka nawiązuje do antyfony komunijnej: „Pan obdarzy błogosławieństwem, * a nasza ziemia wyda swój owoc”.
 
Śpiew na uwielbienie:
Cóż Ci, Jezu, damy (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W pierwszym czytaniu słyszeliśmy o pokoju, jaki panuje w królestwie Bożym. Po Komunii świętej śpiewajmy pieśń „Cóż Ci, Jezu, damy” i oddajmy cześć królewskiemu Sercu Jezusa, w którym znajdujemy pokój, wytrwanie oraz ukojenie w bólu.
 
Śpiew na zakończenie:
Ciebie na wieki wychwalać będziemy (zwrotki od nr 1 do nr 5)
Nowy rok kościelny rozpoczyna się pod znakiem Niepokalanej Dziewicy, ponieważ w I Niedzielę Adwentu lud rzymski zbierał się w Bazylice NMP Większej. Dlatego Mszę Świętą zakończmy śpiewem pieśni „Ciebie na wieki wychwalać będziemy”.
«« | « | 1 | » | »»
« » Czerwiec 2022
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama