Bóg obdarza świat wolnością

Do głoszenia, że Bóg obdarza nas wolnością, nadzieją i życiem zachęcił dziś papież Brytyjczyków. Dziś rano BBC w emitowanym przez stację Radio 4 programie „Myśl dnia”, nadała refleksję Benedykta XVI. Było to wydarzenie bezprecedensowe w historii publicznej rozgłośni brytyjskiej.

Ojciec Święty przypomniał, że przed trzema miesiącami odwiedził Wielką Brytanię. Podkreślił, iż Wigilię Bożego Narodzenia myśli wszystkich chrześcijan kierują się do okresu dziejów, gdy naród wybrany, Dzieci Izraela przeżywał intensywne oczekiwanie na Mesjasza obiecywanego przez Boga. Żydzi wyobrażali go sobie jako wielkiego przywódcę, który wybawi ich od obcego panowania i przywróci im wolność. „Bóg jest zawsze wierny swoim obietnicom, ale często zaskakuje nas tym, jak je wypełnia”- zauważył papież.

Benedykt XVI przypomniał, że Dziecię narodzone w Betlejem rzeczywiście przyniosło wyzwolenie, lecz nie tylko dla ludzi tamtego czasu i miejsca, ale miało się stać Odkupicielem wszystkich ludzi na całym świecie i na przestrzeni całej historii.

„Jezus Chrystus nie przyniósł wyzwolenia politycznego, osiąganego środkami militarnymi. Przeciwnie: zniszczył na zawsze śmierć i przywrócił życie, przez swą haniebną śmierć na Krzyżu. Chociaż narodził się w ubóstwie i ukryciu, daleko od ośrodków władzy doczesnej, był On nie kim innym jak Synem Bożym. Z miłości do nas przyjął naszą ludzką kondycję, naszą kruchość, słabość i otworzył nam drogę prowadzącą do pełni życia, abyśmy mieli udział w życiu samego Boga” - stwierdził Ojciec Święty.

Papież zachęcił wiernych, aby rozważając tę tajemnicę dziękowali Bogu za jego dobroć i z radością głosili tym, których spotykają Radosną Nowinę, że Bóg obdarza człowieka wolnością od tego wszystkiego, co go uciska; że daje nadzieję i przynosi życie.

„Drodzy przyjaciele ze Szkocji, Anglii i Walii a także z każdego krańca świata języka angielskiego, pragnę, abyście wiedzieli, że bardzo się za Was modlę w okresie tych Świąt. Modlę się za wasze rodziny, dzieci, chorych, przeżywających jakiekolwiek trudności. Modlę się szczególnie za osoby starsze i zbliżające się do kresu swego życia. Proszę Chrystusa, Światło Narodów, by rozproszył wszelkie ciemności jakie mogły by się pojawić w waszym życiu i aby obdarzył każdego z was łaską spokojny i radosnych Świąt Bożego Narodzenia” - zapewnił Benedykt XVI

«« | « | 1 | » | »»
« » Listopad 2021
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama