Z Światowe Dni Młodzieży

Papieska intencja modlitewna na sierpień 2023 r.

Franciszek, cytując św. Jana Pawła II, mówi nam: „kiedy żyjesz z młodymi, sam stajesz się młody, a Kościół potrzebuje ludzi młodych, by się nie zestarzeć”.

Tak zaczyna się sierpniowe wideo z intencją modlitewną, wyprodukowane przez Papieską Światową Sieć Modlitwy, w którym Franciszek odpowiada bezpośrednio na pytania młodych ludzi. W swoich odpowiedziach przypomina im również, aby podążali za przykładem Maryi, bo Ona, „gdy tylko usłyszała, że będzie Matką Boga, nie zatrzymuje się, nie robi sobie selfie, ani się z tym nie obnosi. Po pierwsze wyrusza w drogę, w pośpiechu, aby służyć, aby pomagać”. Kończy ten film życzeniem, żeby te ŚDM stanowiły „zalążek świata przyszłości. Świata, gdzie miłość stoi w centrum, gdzie możemy się poczuć braćmi i siostrami”.

„Kiedy przychodzę do kościoła w mojej dzielnicy, widzę wyłącznie osoby starsze. Czy to znaczy, że Kościół to rzecz dla staruszków?

Kościół to nie klub dla osób trzeciego wieku, ani też klub młodzieżowy. Umrze, jeśli przemieni się w sprawę starców. Św. Jan Paweł II powiedział, że kiedy żyjesz z młodymi, sam stajesz się młody, a Kościół potrzebuje ludzi młodych, by się nie zestarzeć.

Drogi Papieżu Franciszku, dlaczego wybrałeś na temat tych ŚDM „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”? Ponieważ Maryja, gdy tylko usłyszała, że będzie Matką Boga, nie zatrzymuje się, nie robi sobie selfie, ani się z tym nie obnosi. Po pierwsze wyrusza w drogę, w pośpiechu, aby służyć, aby pomagać. Także wy musicie uczyć się od Niej wyruszania w drogę w celu pomocy innym. Jakie nadzieje wiąże Wasza Świątobliwość z tymi ŚDM w Lizbonie?

Pragnąłbym zobaczyć w Lizbonie zalążek świata przyszłości. Świata, gdzie miłość stoi w centrum, gdzie możemy się poczuć braćmi i siostrami. Żyjemy wśród wojen, a potrzebujemy jakiejś alternatywy. Świata, który nie boi się dawać świadectwa Ewangelii. Świata radości, bo jeśli my, chrześcijanie, nie mamy w sobie radości, to pozostajemy niewiarygodni, nikt nam nie wierzy.

Módlmy się, aby te Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły nam, młodym, wyruszyć w drogę, dając świadectwo Ewangelii naszym własnym życiem”.

Papieskie Wideo Za Światowe Dni Młodzieży – Papieskie Wideo 8 – Sierpień 2023

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Wrzesień 2023
N P W Ś C P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Pobieranie... Pobieranie...