Naucz nas się modlić

Żyjąc Rokiem Modlitwy w ramach przygotowań do Jubileuszu 2025.

Ze wstępu

W drodze do zbliżającego się Jubileuszu roku 2025, papież Franciszek pragnie, aby rok 2024 był poświęcony modlitwie, zapraszając tym samym cały Kościół do czasu wielkiego wysiłku na rzecz przygotowania do otwarcia Drzwi Świętych (...)

Ta broszurka inspirowana nauczaniem papieża Franciszka, ma być narzędziem towarzyszącym wiernym w czasie związanym z otwarciem Drzwi Świętych: czasie, który jest zaproszeniem do wzmożonej modlitwy jako osobistego dialogu z Bogiem; zaproszeniem, które ma doprowadzić nas do refleksji nad naszą wiarą, nad naszym zaangażowaniem w dzisiejszym świecie, w różnych obszarach w których żyjemy, aby rozbudził się w świecie odnowiony zapał do ewangelizacji współczesnego człowieka. Papież Franciszek ogłaszając podczas modlitwy Anioł Pański – Rok Modlitwy, który poprzedzi Jubileusz roku 2025, zwrócił się do wiernych słowami: «Proszę was o wzmożenie modlitwy, aby się przygotować do dobrego przeżywania tego wydarzenia łaski i doświadczyć w nim mocy nadziei Boga. Dlatego dzisiaj rozpoczynamy Rok Modlitwy, to znaczy rok poświęcony odkrywaniu na nowo wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy w życiu osobistym, w życiu Kościoła i świata» (Anioł Pański, 21 stycznia 2024 roku).

Niech modlitwa będzie zatem dla każdego chrześcijanina: kompasem, który ukierunkowuje; światłem oświetlającym drogę i siłą, która wspiera w pielgrzymce prowadzącej do przekroczenia Drzwi Świętych. Dzięki modlitwie możemy przybyć z sercem gotowym na przyjęcie darów łaski i przebaczenia, które przyniesie Jubileusz, jako żywy wyraz naszej relacji z Bogiem. Zanurzmy się zatem w modlitwie, będącej ciągłym dialogiem ze Stwórcą, odkrywając radość ciszy, spokój doświadczonego przebaczenia i siłę wstawiennictwa w komunii świętych.

Celem tej broszurki jest wyłącznie pomoc w odnowie ducha modlitwy we wszystkich okolicznościach życia dnia codziennego. Każdy jej fragment – od znaczenia modlitwy w wymiarze osobistym po jej praktykę w życiu wspólnotowym – ma na celu przedstawienie refleksji, wskazówek i rad, aby pełniej przeżywać dialog z Panem obecnym w relacjach z innymi i w każdej chwili naszego życia. Niektóre fragmenty tej broszurki poświęcone są modlitwie we wspólnocie parafialnej oraz rodzinnej, inne dotyczą modlitwy młodzieży, czy wspólnot klauzurowych, a jeszcze inne odnoszą się do modlitwy na katechezie i rekolekcjach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Kwiecień 2024
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Pobieranie... Pobieranie...