Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby (por. Mt 8,17).
Słowo Boże nas inspiruje, jak głosić skutecznie królestwo Boże i stawać się „wszystkim dla wszystkich”. Od strony ludzkiej potrzebna wydaje się empatia, współodczuwanie, które pozwala dotrzeć do ludzkich serc z przekazem Dobrej Nowiny, co dziś staje się zadaniem szczególnie pilnym.
Pierwszym zadaniem jest troska o chorych na ciele i duszy, która leży u podstaw chrześcijańskiej służby. „Bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie” (papież Franciszek).
Chodzi więc o wrażliwość, która popycha człowieka zdrowego do służby choremu. Często nawet jedno życzliwe słowa może odmienić czyjeś życie.
Drugie zadanie to modlitwa. Chrystus daje przykład wzorcowej harmonii, umiejętnie znajdując czas na modlitwę. Dzięki temu pilne przepowiadanie Dobrej Nowiny będzie owocne, bo połącznie z Bożym działaniem a nie tylko ludzką aktywnością czy nadmiernym eksponowaniem siebie.
Trzeci zadanie to konsekwentne dawanie świadectwa swojej wiary w świecie, który nie wierzy już nauczycielom, ale charyzmatycznym uczniom Jezusa, którzy nie wstydzą się Ewangelii, a miłość pokazują swoim codziennym życiem.
Myśl papieża Franciszka
Święty […] to człowiek, który nie wytrzymuje przytłoczenia w zamkniętej immanencji tego świata, a pośród swych wysiłków i dawania siebie innym, tęskni za Bogiem, wykracza poza swoje ograniczenia, oddając chwałę Bogu oraz poszerza swoje granice w kontemplacji Pana. Nie wierzę w świętość bez modlitwy, nawet jeśli niekoniecznie jest ona długa lub towarzyszą jej intensywne uczucia (Gaudete et exultate 147).
Lisboa 2023 Official Theme Song | WYD Lisbon 2023 | Official Video
Dodaj swój komentarz »