Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie liturgia.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Tam gdzie spojrzenie na Boga nie jest rozstrzygające, wszystko inne traci swą orientację. Podstawowym kryterium liturgii jest jej ukierunkowanie na Boga - katecheza Benedykta XVI z 26 września 2012.
Słowo "effatha", czyli "otwórz się!", streszcza w sobie całe orędzie i działanie Jezusa – powiedział Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.
Ogólna: Aby postępowanie polityków cechowały zawsze uczciwość, prawość i umiłowanie prawdy. Misyjna: Aby we wspólnotach chrześcijańskich wzrastała gotowość do ofiarowania misjonarzy, kapłanów i wiernych świeckich, a także konkretnych zasobów Kościołom uboższym.
Katecheza Benedykta XVI z 5 września 2012
Do Castel Gandolfo przybyło na środową audiencję generalną 2600 francuskich ministrantów. Papież skierował do nich osobne przemówienie.
Mimo że nie pozostawił żadnych pism dotyczących modlitwy, to tradycja dominikańska zgromadziła i przekazała jego żywe doświadczenie umieszczając je w dziele noszącym tytuł „Dziewięć sposobów modlitwy św. Dominika”.
Ogólna: „Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z poszanowaniem ich ludzkiej godności”. Misyjna: „Aby ludzie młodzi, powołani do naśladowania Chrystusa, byli gotowi głosić Ewangelię i dawać jej świadectwo po krańce ziemi”.
Na przykład patrona dzisiejszego dnia, św. Alfonsa Marii Liguori jako nauczyciela ufnej modlitwy wskazał papież podczas audiencji ogólnej w Castel Gandolfo.
Katechezy Benedykta XVI, wygłoszone podczas audiencji środowych.
W modlitwie, w relacji z Bogiem, otwieramy nasz umysł, serce, wolę na działanie Ducha Świętego, aby wejść w tę samą dynamikę życia - mówił Benedykt XVI podczas kolejnej katechezy o modlitwie.
Człowiek czasami kieruje się pragnieniem własnej chwały, nie zważając na chwałę Bożą.