Papież zachęca do modlitwy psalmami

Do codziennej modlitwy psalmami, a zwłaszcza tekstami Liturgii Godzin zachęcił dziś Benedykt XVI wiernych w swej katechezie podczas audiencji ogólnej.

Przeczytaj: Pełny tekst papieskiej katechezy

Szczegółowo omówił on jeden z najdonioślejszych teologicznie psalmów – 110 (109). Zaznaczył, że tradycja Kościoła otaczała ten psalm wielkim szacunkiem jako jeden z najważniejszych tekstów mesjańskich, zapowiadających przyjście Pana Jezusa. Na placu św. Piotra zgromadziło się ponad 11 tys. wiernych.

Ojciec Święty przypomniał, że dla chrześcijan wszystkich wieków było jasne, że opiewany przez psalmistę król to Chrystus, Mesjasz, który zapoczątkowuje Królestwo Boże i pokonuje mocarstwa świata. Tekst ten zachęca do spoglądania na wydarzenie paschalne Chrystusa, aby zrozumieć sens prawdziwego królowania, które należy przeżywać w służbie i darowaniu siebie, na drodze posłuszeństwa i miłości doprowadzonej „aż do końca”.

„Modląc się tym psalmem prośmy więc Pana, abyśmy i my mogli kroczyć jego drogami, idąc za Chrystusem, królewskim Mesjaszem, gotowi pójść wraz z Nim na górę krzyża, aby wraz z Nim dotrzeć do chwały i kontemplować Go siedzącego po prawicy Ojca, zwycięskiego króla i miłosiernego kapłana, który wszystkich ludzi obdarza przebaczeniem i zbawieniem.

Także my, uczynieni za Bożą łaską «wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym» (por. 1 P 2,9), możemy z radością czerpać ze zdrojów zbawienia (por. Iz 12,3) i głosić całemu świata cuda tego, który nas «wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła» (por. 1 P 2,9)” – stwierdził Benedykt XVI. Jednocześnie zachęcił, by bardziej modlić się psalmami. Wskazał, że odmawianie Liturgii Godzin może ubogacić naszą relację z Bogiem.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...
  « » Lipiec 2018
  N P W Ś C P S
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  Pobieranie...