Szkoła Modlitwy Różańcowej

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października br., zainaugurowano comiesięczne spotkania Szkoły Modlitwy Różańcowej dla Młodych. Nauczanie prowadzi ks. dr Wojciech Rebeta – ojciec duchowny lubelskiego seminarium duchownego.

- Trudno tylko mówić o różańcu, a nie modlić się na nim. Te spotkania mają służyć temu, abyśmy coraz lepiej umieli modlić się na różańcu i aby ta modlitwa była nam pomocą w naszym życiu. Modlitwa jest darem dla człowieka i pewną służbą, która przyczynia się do tego, że człowiek, który się modli może dobrze, po chrześcijańsku żyć. Modlitwa i życie się wzajemnie przenikają i wspomagają – powiedział we wstępie ks. Rebeta.

- Różaniec to jest modlitwa, ale jednocześnie jest to też szkoła życia chrześcijańskiego. Odmawiając różaniec, zgłębiając tajemnice łatwiej nam żyć. Zatem różaniec pod tym względem jest nie do przecenienia. Jednak ktoś powie, że różaniec jest bardzo prosty. Tak prosty, że nie trzeba się go uczyć, jeśli się wie, jakie są tajemnice, że odmawia się określone modlitwy i się je powtarza. Przecież jest to tak proste, że na różańcu modli się dziecko, osoba dorosła i starsza, a też osoba wykształcona i nie. Jednak różaniec jest bardzo głęboki, jest nie do zgłębienia – mówił kaznodzieja podczas konferencji otwarcia Szkoły Modlitwy Różańcowej dla Młodych.

Ojciec duchowny podzielił się także swoimi doświadczeniami, przeżyciami i refleksjami dotyczącymi modlitwy różańcowej. – Te spotkania mają się stać dla nas okazją do formacji duchowej, do kształtowania naszego życia. Zatem odkrywając różaniec odpowiemy sobie na pytania po co żyję, kim jestem, gdzie jest Bóg, jak z Nim rozmawiać, co On mi mówi, jak mam odpowiedzieć na Jego Słowo – ks. Rebeta podał plan ramowy cyklicznych spotkań Szkoły.

Jako receptę na dobre odmawianie różańca, ojciec duchowny podał trzy etapy modlitwy różańcowej. Wymawianie przypisanych formuł, medytacja tajemnic różańcowych, by chwytać jeden wątek dla umysłu i dla serca oraz skupienie się na Imieniu „Jezus”, które znajduje się w centrum modlitwy maryjnej.

- Szkoła Różańca jest najlepszą szkołą. Z reguły w szkole nie można ściągać, zaś w szkole modlitwy należy ściągać. Ściągać z przykładu świętych, którzy pokazują nam co i jak robić, jak żyć i jak się modlić. To od nich mamy czerpać przykład – zakończył kaznodzieja.

Spotkania odbywać się będą w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19:00 w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Lublinie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
« » Czerwiec 2019
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...