Jubileusz Maryjny

Wydarzenie, które zgromadzi wszystkie grupy kościelne odznaczające się szczególnym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, przeżywane będzie w Rzymie od 7 do 9 października 2016 r.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy wierni, zwłaszcza ci, którzy są związani ze stowarzyszeniami, ruchami i zgromadzeniami maryjnymi, rodziny maryjne związane z zakonami religijnymi, parafie i sanktuaria poświęcone Matce Bożej.

Poniżej prezentujemy omówienie programu Jubileuszu Maryjnego.

PIĄTEK 7 PAŹDZIERNIKA

Grupy pielgrzymów lub poszczególni uczestnicy mogą wybrać udział w następujących zajęciach zaplanowanych na piątek wieczór 7 października, w dniu święta Matki Bożej Różańcowej:

  • Uroczysta Msza św. ku czci Matki Bożej w Bazylice Santa Maria Maggiore o godzinie 18:00. Pielgrzymi będą mogli również przejść przez Drzwi Święte Bazyliki. Nie jest wymagany bilet wstępu. Wskazane jest, aby dotrzeć na tyle wcześnie, aby umożliwić kontrolę bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że Bazylika ma ograniczoną liczbę miejsc.
  • Odmawianie Różańca Świętego. Podczas Jubileuszu Miłosierdzia, codziennie odmawia się Różaniec na placu Świętego Piotra. W piątek 7 października, ponieważ dotyczy to Jubileuszu Maryjnego i święta Matki Bożej Różańcowej, modlitwa ta odbędzie się wyjątkowo o godzinie 19:00. Modlitwę animować będzie Papieska Delegacja Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, która przywiezie do Rzymu obraz Matki Bożej, tak drogi narodowi włoskiemu. Po modlitwie różańcowej odbędzie się jak zwykle Błaganie do Matki Bożej Pompejańskiej. Wejście na Plac będzie wolny i nie będzie wymagany bilet wstępu.
  • Od 20:00 do 24:00 pielgrzymi są zaproszeni by udać się do jednego z trzech kościołów jubileuszowych Roku Świętego wskazanych przez Papieską Radę d.s. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, gdzie będą mogli uczestniczyć w sakramencie pojednania i poświęcić czas na adorację eucharystyczną. W każdym kościele będzie zapewniona obecność spowiedników w różnych językach, gotowych na przyjęcie pielgrzymów. Każda grupa lub indywidualny uczestnik może swobodnie zorganizować sobie tę "noc pojednania".

SOBOTA 8 PAŹDZIERNIKA

W sobotę  rano 8 października grupy pielgrzymkowe lub poszczególni uczestnicy będą mogli zorganizować się, aby odbyć pielgrzymkę do Drzwi Świętych Bazyliki Świętego Piotra, lub innych głównych bazylik. W kościele Jubileuszowy Santo Spirito in Sassia (Via dei penitenzieri 12) będzie kontynuowane sprawowanie sakramentu pojednania i adoracja eucharystyczna.

Po południu wszyscy uczestnicy proszeni są o zebranie się na placu Świętego Piotra, by poświęcić czas na intensywną modlitwę. Pielgrzymi zaopatrzeni w kartę wstępu, mogą  wchodzić bramkami na plac począwszy od godziny 14:00.

Na placu odbędzie program ożywiony pieśniami i modlitwami maryjnymi, podczas którego rozpocznie  się procesja delegacji pochodzących ze wspólnot krajowych obecnych we Włoszech i ze sanktuariów maryjnych. Procesję zamknie ikona Salus Populi Romani. O godz. 19:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne z obecnością Ojca Świętego.

NIEDZIELA 9 PAŹDZIERNIKA

Jubileusz Maryjny zakończy się w niedzielę 9 października uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Ojca Świętego na placu Świętego Piotra, o godz. 10:30.

Celebracje z udziałem Ojca świętego będzie można śledzić na żywo. Transmisje na watykańskim kanale Youtube.

 

«« | « | 1 | » | »»
« » Grudzień 2021
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama