Rozpoczęcie:
Jak szczęśliwa Polska cała (1-4)
Na rozpoczęcie dzisiejszej liturgii zaśpiewajmy pieśń „Jak szczęśliwa Polska cała”, która odnosi się do antyfony na wejście: „Gród Jego wznosi się na świętych górach, umiłował Pan bramy Syjonu bardziej niż wszystkie namioty Jakuba”.
Przygotowanie Darów:
Gwiazdo śliczna, wspaniała (1-2)
W pierwszym czytaniu z Księgi Przysłów słuchamy: „Błogosławiony ten, kto mnie słucha, kto co dzień u drzwi moich czeka, by czuwać u progu mej bramy, bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana”. W odwołaniu do tych słów, podczas przygotowania Darów, śpiewajmy pieśń „Gwiazdo śliczna, wspaniała”.
Komunia święta:
Ku Tobie, Panie, wznosim śpiew (1-4)
Antyfona na Komunię świętą głosi: „Wspaniałe rzeczy głoszą o tobie, miasto Boże. Umiłował Pan bramy Syjonu bardziej niż wszystkie namioty Jakuba”. Nawiązując do tych słów śpiewajmy pieśń „Ku Tobie, Panie, wznosim śpiew”, wyrażając prawdę, że nasza ojczyzna jest w niebie i wszyscy tam dążymy.
Uwielbienie po Komunii świętej:
Dzięki, o Boże Ojcze (1-3)
Św. Paweł pisze w liście do Galatów: „(...) Bóg zesłał swojego Syna, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo”. Podczas uwielbienie po Komunii świętej śpiewajmy „Dzięki, o Boże Ojcze”, dziękując Bogu za to, iż zesłał nam swego Syna na ziemię.
Zakończenie:
Usłysz Bożej Matki głos (1-3)
Nawiązując do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej i słów Maryi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, zakończmy Mszę św. śpiewem „Usłysz Bożej Matki głos”.
«« | « |
1
| » | »»