Rocznica poświęcenia kościoła
Rozpoczęcie:
Jak miłe przybytki nam dał (1-2)
W rocznicę poświęcenia kościoła własnego, rozpocznijmy liturgię Mszy św. śpiewem pieśni „Jak miłe przybytki nam dał”, która nawiązuje do antyfony na wejście („Pełen majestatu jest Bóg w swojej świątyni, Bóg naszych ojców sam daje swojemu ludowi potęgę i siłę”).
Przygotowanie Darów:
Boże, obdarz Kościół swój (1-3)
Odwołując się do słów z dzisiejszej Ewangelii („Na [...] opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”), w czasie procesji z Darami można zaśpiewać pieśń „Boże, obdarz Kościół swój”.
Komunia święta:
Jeden chleb (1-3)
W antyfonie na Komunię świętą słyszymy: „Jesteśmy świątynią Boga i Duch Boży w nas mieszka. Świątynia Boga jest święta, a my nią jesteśmy”. Nawiązując do tych słów, w czasie Komunii świętej śpiewajmy pieśń „Jeden chleb”, prosząc, aby Chrystus złączył nas w swoim Kościele.
Uwielbienie po Komunii świętej:
Alleluja, zbawienie, chwała i moc (1-6)
W nawiązaniu do psalmu responsoryjnego, w którym śpiewaliśmy: „Bądź błogosławiony, o Panie, Boże ojca naszego, Izraela, na wieki wieków. Twoja jest, o Panie, wielkość i potęga, sława, majestat i chwała, bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje”, podczas uwielbienia można śpiewać Kantyk z Księgi Apokalipsy św. Jana- „Alleluja, zbawienie, chwała i moc”.
(lub)
Ciebie, Boga wysławiamy (1-14)
Po przyjęciu Ciała Chrystusa, wyśpiewajmy Bogu hymn uwielbienia, dziękując Mu za nasze świątynie, w których możemy karmić się Słowem i Ciałem Jezusa.
Zakończenie:
Pieśń ku czci Patrona/Patronów kościoła
Zakończmy Mszę świętą śpiewem pieśni ku czci Patrona/Patronów, którego/których czcimy w naszych kościołach.