Propozycje śpiewów - Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Uwzględniają czytania i antyfony mszalne

Wieczorna Msza wigilijna

Rozpoczęcie:
Idźcie na cały świat (1-3)
W antyfonie na wejście słyszymy: "Piotr, apostoł, i Paweł, nauczyciel narodów, przekazali nam, Panie, Twoją Ewangelię". Wigilię jutrzejszej uroczystości rozpocznijmy śpiewem "Idźcie na cały świat".

Przygotowanie Darów:
Boże mocny, Boże cudów (1-2)
Boże, w dobroci (1, 4)
Wszystkie, Jezu prace moje (1-2)
W Ewangelii Piotr stwierdza: "Panie, Ty wiesz wszystko, Ty wiesz, że Ciebie miłuję". W czasie procesji z Darami zaśpiewajmy jedną z zaproponowanych pieśni.

Komunia święta:
Kłaniam się Tobie (1-3)
W antyfonie komunijnej słyszymy: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci Mnie miłują? Panie, Ty wiesz wszystko, Ty wiesz, że Cię kocham". Zaśpiewajmy zatem pieśń "Kłaniam się Tobie" (zwłaszcza drugą zwrotkę).

Uwielbienie po Komunii świętej:
Chwalcie Pana wszyscy (1-3)
Odwołując się do psalmu responsoryjnego, po Komunii świętej uwielbiajmy Boga Ojca śpiewem "Chwalcie Pana wszyscy".

Zakończenie:
Weź w swą opiekę (1-2)
Na zakończenie warto wykonać dwie pierwsze zwrotki pieśni "Weź w swą opiekę", w której powierzamy Kościół i Ojca świętego opiece NMP.


Msza w dzień

Rozpoczęcie:
Panie, umocnij wiarę naszą! (1-4)
Nawiązując do antyfony na wejście ("Radujmy się w Panu w uroczystość apostołów Piotra i Pawła, którzy własną krwią użyźnili Kościół, pili kielich Pański i stali się przyjaciółmi Boga") oraz kolekty ("Boże, Ty nam dałeś dzień świętej radości w uroczystość apostołów Piotra i Pawła, spraw, aby Twój Kościół wiernie zachowywał naukę Apostołów, od których otrzymał zaczątek wiary") rozpocznijmy ofiarę Mszy świętej śpiewem "Panie, umocnij wiarę naszą!"

Przygotowanie Darów:
Boże, obdarz Kościół swój (1-3)
Odwołując się do Ewangelii oraz teologii dzisiejszej uroczystości, składając na ołtarzu dary chleba i wina śpiewajmy "Boże, obdarz Kościół swój".

Komunia święta:
Bądźże pozdrowiona, Hostio (1-4)
Witaj, Chrystusowe Ciało (1)
Antyfona na Komunię świętą głosi: "Piotr rzekł do Jezusa: Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego [...]", dlatego w czasie Komunii świętej zaśpiewajmy jedną z zaproponowanych pieśni.

Uwielbienie po Komunii świętej:
Radośnie Panu hymn śpiewajmy (1-10)
"Wysławiajcie razem ze mną Pana, wspólnie wywyższajmy Jego imię"- wzywa psalmista. Proponuję, aby po Komunii świętej zaśpiewać "Radośnie Panu hymn śpiewajmy".

Zakończenie:
Pieśń ku czci św. Pawła
Wraz z dzisiejszą uroczystością kończą się obchody Roku Świętego Pawła. Proponuję zatem, aby na zakończenie liturgii wykonać hymn "Apostoł Narodów" ("Dziś wzywam was, bracia najmilsi") lub dowolną pieśń ku czci św. Pawła.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Marzec 2020
  N P W Ś C P S
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  Pobieranie... Pobieranie...