Do Królowej Różańca Świętego z Pompei

Zwyczajowo odmawiana w Pompejach 8 maja i w pierwszą niedzielę października.

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Szlachetna zwycięska Królowo, Pani nieba i ziemi, na której imię radują się niebiosa i drżą otchłanie, o chwalebna Królowo Różańca, my wierne dzieci Twoje, zgromadzone (w tym uroczystym dniu)* w Twojej pompeiańskiej świątyni, wyrażamy uczucia naszych serc i z dziecięcą ufnością przedstawiamy Ci nasze troski. Z tronu łaskawości, na którym zasiadasz, o Maryjo, zwróć Twoje litościwe spojrzenie na nas, na nasze rodziny, na Italię, na Europę, na świat. Niech wzbudzą Twoje współczucie nasze strapienia i udręki, które napełniają goryczą nasze życie. Spójrz, o Matko, jak nas uciskają niebezpieczeństwa duszy i ciała, jak wiele nieszczęść i cierpień na nas spada. Matko, u Twego Syna uproś nam miłosierdzie, a Twoją łaskawością pozyskaj serca grzeszników. To nasi bracia i dzieci Twoje, za które słodki Jezus płaci krwią i które zasmucają Twoje najczulsze serce. Okaż się dla wszystkich, tak jak jesteś, Królową pokoju i przebaczenia.

Zdrowaś Maryjo...

* Tylko 8 maja i w pierwszą niedzielę października.

To prawda, że przede wszystkim my sami, choć dzieci Twoje, grzechami znowu krzyżujemy w naszym sercu Jezusa i na nowo ranimy Twoje serce. To prawda, zasługujemy na najbardziej ostre kary, ale pomnij, że na Golgocie przyjęłaś wraz z Bożą krwią testament konającego Odkupiciela, w którym ogłaszał Cię, naszą Matkę, Matką grzeszników. Jako Matka jesteś więc naszą Orędowniczką, naszą nadzieją. A my, cierpiący, wyciągamy ku Tobie błagalne ręce wołając: ulituj się! O dobra Matko, zmiłuj się nad nami, nad naszymi duszami, nad naszymi rodzinami, nad naszymi krewnymi, nad naszymi przyjaciółmi, nad naszymi zmarłymi, a szczególnie nad naszymi nieprzyjaciółmi i nad licznymi tymi, którzy, choć mają się za chrześcijan, obrażają kochające Serce Twojego Syna. Błagamy dzisiaj o litość dla narodów błądzących, dla całej Europy, dla całego świata, żeby skruszeni powrócili do Twego Serca. Zlituj się nad wszystkimi, o Matko Miłosierdzia!

Zdrowaś Maryjo...

O Maryjo, zechciej łaskawie nas wysłuchać! Wszystkie skarby swych łask i miłosierdzia Jezus złożył w Twoje dłonie. Królowo w koronie, siedzisz po prawicy Twojego Syna, jaśniejąca nieśmiertelną chwałą nad wszystkie chóry Aniołów. Twoje panowanie sięga krańców nieba, a ziemia i wszystko stworzenie są Ci poddane. Jesteś wszechmocna przez łaskę, możesz wiec nam dopomóc. Gdybyś nie chciała tego uczynić - bośmy synowie i córki niewdzięczni i Twej opieki niegodni - do kogóż mamy się zwrócić? Twoje matczyne serce nie dopuści do naszej zguby. Boże Dzieciątko, które na Twych kolanach widzimy i mistyczny różaniec w Twojej dłoni, który podziwiamy, napełniają nas ufnością, że zostaniemy wysłuchani. W Tobie pokładamy całą naszą nadzieję, Tobie zawierzamy się jak słabe dzieci w ramionach najczulszej z matek, i jeszcze dziś oczekujemy od Ciebie upragnionych łask.

Zdrowaś Maryjo...

Prośmy Maryję, by nam błogosławiła.

O Królowo, prosimy Cię teraz o jeszcze jedną łaskę, której nie możesz nam odmówić(w tym dniu najbardziej uroczystym)*. Udziel nam wszystkim Twojej wielkiej miłości, a zwłaszcza macierzyńskiego błogosławieństwa. Nie odstąpimy od Ciebie zanim nas nie pobłogosławisz. O Maryjo, pobłogosław teraz Ojca Świętego. Do dawnych blasków Twojej Korony, do zwycięstw Twojego Różańca, dla których Cię zwą Królową Zwycięską, dodaj, o Matko, jeszcze to: daj zwycięstwo religii, a społeczności ludzkiej pokój. Błogosław naszym biskupom i kapłanom, a szczególnie tym wszystkim, którzy gorliwie dbają o piękno Twego sanktuarium. Błogosław wreszcie wszystkim, którzy są związani ze świątynią w Pompei i tych, którzy mają i szerzą nabożeństwo do świętego Różańca. O święty Różańcu Maryi, słodka więzi, który nas łączysz z Bogiem, o więzi miłości łącząca nas z Aniołami, wieżo zbawienia w atakach piekła, bezpieczny porcie wszystkich rozbitków, nie opuścimy Cię nigdy. Będziesz nam umocnieniem w godzinie agonii, dla Ciebie będzie ostatni pocałunek gasnącego życia, a ostatnim poruszeniem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, droga nasza Matko, Ucieczko grzeszników, o największa Pocieszycielko strapionych. Niech Cię wszędzie błogosławią, teraz i na wieki, na ziemi i w niebie. Amen. Salve, Regina...

* Tylko 8 maja i w pierwszą niedzielę października.

«« | « | 1 | » | »»
« » Czerwiec 2021
N P W Ś C P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Pobieranie... Pobieranie...