Koronka na ulicach miast świata

To jest modlitwa na nasze czasy - przekonują organizatorzy IV międzynarodowej modlitwy: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!

- Od czterech lat, tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, rozpocznie się modlitwa, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Przyłącz się do nas 28 września o godz. 15.00 – informuje inicjatywa "Iskra Bożego Miłosierdzia", organizatorzy międzynarodowej akcji modlitewnej "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata".

Zaproszenie przetłumaczone na kilkanaście języków dotarło do tysięcy sanktuariów, parafii, stowarzyszeń i osób prywatnych na całym globie. Wszyscy będą się modlić o 15.00 czasu lokalnego na ulicach swych miast.

„Kluczem do zrozumienia intencji jest ulica. Przestrzeń publiczna przepełniona ludzkim oddechem, pośpiechem, strachem i cierpieniem. Przestrzeń anonimowości i ciągłych poszukiwań lepszego życia. Ta przestrzeń krzyczy o miłość, zainteresowanie i chwilę odpoczynku”  informują organizatorzy.

Rok temu w akcję włączyło się 70 polskich miast. Organizatorzy wysyłają plakaty i ulotki propagujące ten sposób modlitwy. „Z roku na rok jest nas coraz więcej – mówi Tomasz Talaga z „Iskry Bożego Miłosierdzia”.

Zdaniem pomysłodawców „nie ma lepszego czasu ani sposobności, by posłać w świat supernews'a.  To najlepszy moment, by szary tłum przygnębionych, poszarzałych
i smutnych mieszkańców zaprosić do lepszej rzeczywistości. Dziennikarze i publicyści dostrzegą w tym fakcie zapowiedź wielkiej zmiany, jaka spotka społeczność miasta, w którym LUDZIE MODLĄ SIĘ NA ULICY. Nie jest to bowiem kolejny happening, parada, pochód czy manifa. To jest realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra”.

Oficjalna strona inicjatywy: http://www.iskra.info.pl/

swiat2002 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! 2011

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...
  « » Październik 2018
  N P W Ś C P S
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  Pobieranie...