Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Nawróć się. Póki masz czas. „Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a ten się nad nim zmiłuje, i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu” – wołał Izajasz. Tak, Bóg jest bardzo łaskawy. Dla Niego nigdy nie jest za późno.
Nawróć się. Póki masz czas. Póki nad Pańską winnicą nie zaszło jeszcze słońce. Czy przyjdziesz o trzeciej, szóstej, dziewiątej czy jedenastej godzinie dnia – nieważne. Da Ci tyle, ile uzna za słuszne. I nie będzie skąpy.
Nawróć się. Nie chcesz? Przyjdziesz później, bo na razie ci się nie chce? Uważaj. Odkładając nawrócenie z dnia na dzień możesz nie zdążyć. Gospodarz nie czeka cały czas na rynku, tylko od czasu do czasu nań zagląda.
Nawróć się. Nie potrzebujesz nawrócenia? Niech cię nie złości, że inni, przychodząc później, dostaną tyle samo. Ty miałeś szczęście spotkać Boga wcześniej. Masz spokojne życie, bo wiesz, że otrzymasz swoją zapłatę. Nawróceni później żyli w lęku przed kończącym się dniem i widmem głodnej nocy śmierci. Nie ma im czego zazdrościć.
Przeczytaj komentarze | 3 | Wszystkie komentarze »
Ostatnie komentarze:
nie zazdrościć innym Bożej łaski... jak to czasem trudno...
Nasi pierwsi rodzice, Adam i Ewa korzystając z prawa wolności, sprzeniewierzyli się Bogu. Dokonali złego wyboru sprowadzając na cały rodzaj ludzki, za wyjątkiem Niepokalanej Maryi, grzech pierworodny.
Na mocy Sakramentu Chrztu Świętego, Duch Święty obmywa nas z niechlubnego dziedzictwa pierwszych rodziców. Niestety, do końca życia żyjemy z jego piętnem. Wciąż bowiem dokonujemy wyborów, zarówno tych dobrych, jak i złych.
Jezus na kartach Ewangelii uczy nas że wolność, którą dysponujemy może być błogosławieństwem, ale i przekleństwem.
Wszystko zależy od nas.
Dlatego też, w nawiązaniu do dzisiejszego rozważania, zawołałbym: Nawracajmy się! Nieustannie się nawracajmy i bądźmy czujni!
Iz 55,6–9
Całe szczęście,że tak jest. Dziękuję ci Boże!
"Bracia:
Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk."
Flp 1,20c–24.27a
Świadczymy życiem, czynami o tym Kogo wybraliśmy.
Boże niech uwielbione będzie ŻYCIE w Tobie.
wszystkie komentarze >
Uwaga! Dyskusja została zamknięta.