Propozycje śpiewów - III Niedziela Adwentu

Proponowane śpiewy można znaleźć w śpiewnikach: DROGA DO NIEBA, EXSULTATE DEO, ŚPIEWNIK LITURGICZNY, ŚPIEWNIK KOŚCIELNY, ABBA OJCZE.

Procesja wejścia:
Niech się radują niebiosa i ziemia
W nawiązaniu do antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu,  raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.”
 
Niech się radują
 
Przygotowanie darów:
Niechaj z nami będzie Pan
W drugim czytaniu słyszymy: „Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.”
 
Niechaj z nami
 
Komunia:
Ochrzczeni w Chrystusie
W Ewangelii słyszeliśmy: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.” W nawiązaniu do antyfony na komunię: „Powiedzcie małodusznym: Odwagi! Nie bójcie się! Oto nasz Bóg przyjdzie, aby nas zbawić.”
 
Ochrzczeni w Chrystusie
 
Uwielbienie:
Niech z serca płynie pieśń/Bądź pochwalon na wieki
Uwielbiajmy Pana Boga i dziękujmy za wszystko, co nam uczynił.
 
Niech z serca płynie
 
Bądź pochwalon na wieki
 
Procesja na zakończenie:
Radośnie Panu hymn śpiewajmy
W pierwszym czytaniu słyszeliśmy: „Wyśpiewuj, Córo Syjońska, podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem! Pan oddalił wyroki na ciebie, usunął twego nieprzyjaciela: król Izraela, Pan, jest pośród ciebie, już nie będziesz bała się złego.”
 
Radośnie Panu

 
«« | « | 1 | » | »»
« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama