Śpiew na wejście:
Pod Twą obronę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Spojrzyj z nieba wysokiego (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Antyfona na wejście brzmi: „Ratuj nas Panie, nasz Boże, * i zgromadź nas z krajów pogańskich, * abyśmy wielbili święte imię Twoje * i dumni byli z Twojej chwały”. W nawiązaniu do jej treści, zaśpiewajmy na wejście jedną z powyższych propozycji.
Śpiew na przygotowanie darów:
Nie było miejsca dla Ciebie (zwrotki nr 1, 4)
W Ewangelii słyszeliśmy, że Pan Jezus został wyrzucony z Nazaretu. Składając na ołtarzu dar chleba i wina, podtrzymując polski zwyczaj śpiewania kolęd do 2 lutego, zaśpiewajmy „Nie było miejsca dla Ciebie”.
Śpiew na Komunię:
Pójdź do Jezusa (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Błogosławieni ubodzy i cisi (zwrotki od nr 1 do nr 5)
W nawiązaniu do antyfon na Komunię świętą: „Niech Twoje oblicze zajaśnieje nad Twym sługą, * wybaw mnie w swoim miłosierdziu. * Panie, skoro Cię wzywam, niech nie doznam zawodu” oraz „Błogosławieni ubodzy w duchu, * albowiem do nich należy królestwo niebieskie. * Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”, zaśpiewajmy podczas Komunii świętej jedną z powyższych pieśni.
Śpiew po Komunii:
Jezusa narodzonego (zwrotki nr 1, 4)
W drugim czytaniu słyszeliśmy hymn o miłości świętego Pawła Apostoła. Dlatego po Komunii świętej wykonajmy pierwszą i czwartą zwrotkę kolędy „Jezusa narodzonego”, dając Panu Jezusowi dowód naszej miłości.
Śpiew na zakończenie:
O gwiazdo betlejemska (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Na zakończenie Mszy świętej wykonajmy śpiew „O gwiazdo betlejemska”, który nawiązuje do Ewangelii usłyszanej podczas dzisiejszej liturgii Słowa Bożego („Ja nie wiem, o mój Panie, któryś miał w żłobie tron, * czy dusza moja biedna milsza Ci jest niż on. * Ulituj się nade mną, błagać Cię kornie śmiem, * gdyś stajnią nie pogardził, nie gardź i sercem mym”).