Kapłani proszą o modlitwę

Już po raz siódmy serwis Kaplani.com.pl przed Wielkim Czwartkiem proponuje parafiom z całej Polski udział w modlitwie za kapłanów.

 "Pragniemy ponownie otoczyć każdego polskiego księdza, zarówno zakonnego jak i diecezjalnego, modlitwą. Akcja wymaga minimalnego zaangażowania, a pozwoli parafianom poczuć odpowiedzialność za Kościół i będzie bezcennym wsparciem dla tysięcy księży" - informuje w imieniu środowiska Kaplani.com.pl ks. Andrzej Leszczyński.

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży).

Osoba, która wzięła intencję, tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

W tym roku intencją modlitwy będzie doświadczenie osobistego spotkania z miłosiernym Bogiem.

Modlitwa będzie odmawiana w Wielki Czwartek 24 marca. Zgłoszenia parafii serwis Kaplani.com.pl przyjmuje do 14 marca. Parafię można zgłosić pod adresem http:// www.kaplani.com.pl/pl/simplecontact/form/sezon

Kaplani.com.pl to witryna internetowa uruchomiona w Wielki Czwartek 2009 roku z inicjatywy duchownych archidiecezji gdańskiej. Stanowi forum wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów.

"Powstanie strony o kapłanach zbiegło się z Rokiem Kapłańskim ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI. "W ten sposób dzieło to wpisało się w myśl Kościoła powszechnego i stało się ważną inicjatywą przeżywania kapłańskiego roku" - informowali współtwórcy strony i autorzy publikowanych na niej tekstów.

Na stronie publikowane są artykuły i felietony na temat różnych aspektów posługi kapłańskiej. Można na niej znaleźć także świadectwa osób świeckich i konsekrowanych mówiące o tym, co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Strona gromadzi ponadto m.in. blogi duchownych oraz dział informacji o rekolekcjach dla kapłanów.

«« | « | 1 | » | »»
« » Listopad 2021
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama