Śpiew na wejście:
Przystąpię do ołtarza Bożego (zwrotki od nr 1 do nr 5)
Serce me do Ciebie wznoszę (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Introit XIX Niedzieli Zwykłej brzmi: „Wspomnij, Panie, na Twoje przymierze, * o życiu swych ubogich nie zapominaj na wieki. * Powstań, Boże, broń swojej sprawy * i nie zapominaj wołania tych, którzy Ciebie szukają”. Wyraźmy myśl tej antyfony śpiewem zaproponowanych pieśni.
Śpiew na przygotowanie darów:
Ciebie całą duszą pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Dzisiejsza Ewangelia przypomniała nam, że nasze życie powinno być czuwaniem na spotkanie z Panem Bogiem. W czasie procesji z darami śpiewajmy o naszym pragnieniu Boga.
Śpiew na Komunię:
Jerozolimo, chwal Pana nad pany (zwrotki od nr 1 do nr 12)
Jam jest Chleb Życia (zwrotki od nr 1 do nr 3)
O mój Jezu, w Hostii skryty (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Na XIX Niedzielę Zwykłą Mszał Rzymski przewiduje dwie antyfony komunijne: „Chwal, Jerozolimo, Pana, który cię darzy wyborną pszenicą” oraz „Chlebem, który dam, * jest moje Ciało za życie świata”. W nawiązaniu do ich treści przyjmujmy Ciało Pańskie, śpiewając powyższe pieśni.
Śpiew po Komunii:
Dziękczynne pieśni śpiewajmy wspólnie (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W drugim czytaniu słyszeliśmy, że „wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy”. Po Komunii świętej uwielbiajmy Pana Boga i prośmy o umocnienie naszej wiary.
Śpiew na zakończenie:
Gwiazdo, śliczna, wspaniała (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Ty wyzwoliłeś nas, Panie (zwrotki od nr 1 do nr 4)
W nawiązaniu do pierwszego czytania o Izraelitach oczekujących wyzwolenia, śpiewajmy pieśń „Ty wyzwoliłeś nas, Panie”. Mszę świętą można zakończyć śpiewem ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, łącząc się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę.