Śpiew na wejście:
Boże w dobroci (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Przystąpię do ołtarza Bożego (zwrotki od nr 1 do nr 5)
Fragment psalmu 119(118), będący antyfoną na wejście, nazywa Pana Boga sprawiedliwym, którego wyrok jest słuszny i który w dobroci postępuje z każdym, kto Mu służy. Rozważając dzisiejszy introit, rozpocznijmy Mszę świętą śpiewem „Boże w dobroci” i/lub „Przystąpię do ołtarza Bożego”.
Śpiew na przygotowanie darów:
Wszystko Tobie dziś oddaję (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Wszystko Tobie oddać pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
W Ewangelii dzisiejszej niedzieli słyszeliśmy, że kto „nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada” nie może być uczniem Pana Jezusa. Oddajmy całe swoje życie Chrystusowi i niosąc dar chleba i wino śpiewajmy zaproponowane pieśni.
Śpiew na Komunię:
Ciebie całą duszą pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Mszał Rzymski proponuje na XXIII Niedzielę Zwykłą dwie antyfony komunijne: „Jak łania pragnie wody ze strumieni, * tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże. * Dusza moja Boga pragnie, * Boga żywego” oraz „Ja jestem światłością świata. * Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, * lecz będzie miał światło życia”. Dlatego podczas Komunii świętej zaśpiewajmy powyższe pieśni, które nawiązują do antyfon.
Śpiew po Komunii:
Cały świat niech śpiewa tę pieśń (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Nawiązując do Ewangelii, radosnym śpiewem „weselmy się w Bogu” i służmy tylko Jemu!
Śpiew na zakończenie:
Nasze plany i nadzieje (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Wrzesień jest miesiącem, w którym Pan Jezus objawił świętej siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Trwając w Roku Miłosierdzia, uwielbiajmy Boże Miłosierdzie śpiewem „Nasze plany i nadzieje”.