VI Niedziela Wielkanocy

Kochać jak Jezus. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.

Wstęp do liturgii

Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.

Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”.

Za to, że bardzo często w naszym życiu jesteśmy dalecy od takiej miłości, prośmy Jezusa o przebaczenie na początku tej Eucharystii.

Wstęp do liturgii słowa

Liturgia słowa ukazuje nam dzisiaj prawdę, że każdy z nas jest w oczach Boga „umiłowanym”. Bóg na dowód swej miłości zsyła nam na ziemię Jednorodzonego Syna jako Zbawiciela. Kto przyjmuje Jego Syna jako Zbawcę, okazuje Bogu, że Go kocha „zna” i „miłuje”. Ten, kto trwa w łączności z Jezusem potrafi żyć miłością Bożą i rozsiewa ją wokół swego otoczenia.

Otwórzmy nasze serca na Bożą naukę i z wiarą przyjmijmy ją do swego życia, abyśmy mogli stać się w ten sposób przyjaciółmi samego Stwórcy.

Modlitwa wiernych
Do Boga Ojca, który zna nasze serca zanieśmy nasze gorące prośby.

 1. „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”.
  Módlmy się za Kościół Boży, aby dla całego świata był znakiem miłości Boga do człowieka. Ciebie prosimy.
 2. „Wytrwajcie w miłości mojej”.
  Módlmy się za papieża, biskupów, kapłanów i diakonów, aby z miłością i wiernością głosili Ewangelię wszystkim ludziom. Ciebie prosimy.
 3. „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.
  Módlmy się za młode małżeństwa, aby ich miłość była trwała, a wiara pomagała im zwyciężyć wszelkie trudności. Ciebie prosimy.
 4. „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
  Módlmy się za pracowników służby zdrowia, aby za trud swej pracy i poświęcenie otrzymali nagrodę od Zbawiciela. Ciebie prosimy.
 5. „Wy jesteście przyjaciółmi moimi…”
  Módlmy się za zmarłych, aby w niebie cieszyli się wieczną przyjaźnią Bożą, w którą zostali wszczepieni przez chrzest święty. Ciebie prosimy.
 6. „Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie”.
  Módlmy się w naszych osobistych intencjach, które nosimy w naszych sercach, aby Bóg zgodnie ze Swą Świętą Wolą je wysłuchał. Ciebie prosimy.

Wszechmogący wieczny Boże wysłuchaj modlitw swoich dzieci, które z wiarą zanoszą je do Ciebie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Przed prefacją


Dziękujmy Bogu za Jego Ojcowską miłość wobec każdego z nas.

Przed rozesłaniem

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Czerwiec 2024
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...