Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Pod takim hasłem, w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia br., odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Ministrantów do Rzymu.
Około sześćdziesiąt tysięcy ministrantów przyjedzie do Rzymu na coroczna pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia br. Jej organizatorem jest stowarzyszenie Coetus Internationalis Ministrantium. W jego skład wchodzi wiele krajów Europy: Niemcy, Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Węgry, Włochy, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szwajcaria. Głównym celem CIM jest ciągła wymiana pomiędzy odpowiedzialnymi w diecezjach za formację ministrantów i organizowanie międzynarodowych spotkań.
Pielgrzymkę koordynuje Konferencja Episkopatu Niemiec. Z tego też kraju spodziewana jest najliczniejsza (ok. 50 tyś.) grupa pielgrzymów. Towarzyszyć im będzie biskup Passau, Stefan Oster, odpowiedzialny za duszpasterstwo ministrantów i młodzieży.
Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście spotkanie z Franciszkiem we wtorek, 31 lipca o godz. 18:00. Poprzedzi je specjalna celebracja, mająca pomóc wejść w klimat pielgrzymowania. W kolejnych dniach ministranci gromadzić się będą w trzystu miejscach Rzymu, realizując program, przewidziany dla danej grupy narodowej.
Mottem wydarzenia będą słowa Psalmu 34: „Szukaj pokoju i dąż do niego” Ps 34,15b). Organizatorzy tak uzasadniają swój wybór: "Polityczne wstrząsy ostatnich miesięcy i lat na świecie pokazały, że młodzi ludzie w Europie muszą przede wszystkim doświadczyć więzi i wspólnych wartości na poziomie osobistym, aby wspólnie budować przyszłość.”
Na potrzeby pielgrzymki uruchomiono stronę internetową (j. niemiecki), kanał na YouTube, zaprojektowano logo, skomponowano hymn,
oraz przygotowano specjalną aplikację „GoRome”. Ostatnia zawiera poświęconą świętemu Tarsycjuszowi grę, teksty edukacyjne i duchowe i – oczywiście przewodnik po Rzymie. Wykorzystując ją uczestnicy pielgrzymki będą mogli dzielić się z innymi nie tylko tym, co przeżyli w Wiecznym Mieście. Także doświadczeniami swojej służby przy ołtarzu.