Napiszą listy do kapłanów

Dziewczęta, które wybierają się na tegoroczne spotkanie na Polach Lednickich k. Gniezna otrzymały niecodzienne zadanie.

Mają napisać listy do kapłanów. Zostaną one wręczone wszystkim przybyłym na Lednicę księżom – losowo i anonimowo.

Organizatorzy proszą, by w liście znalazły się przede wszystkim słowa zapewniające o modlitwie i pamięci. „Pokażmy tym wszystkim wspaniałym kapłanom, że jesteśmy wdzięczni za to, że są. Co by było, gdyby ich nie było? Dajmy to, co mamy, serca i modlitwę” – piszą organizatorzy spotkania.

Zapewniają również, że od autorek listu zależy jego format i treść. Dziewczęta jeśli chcą mogą się również podpisać i podać adres do korespondencji.

Organizator spotkania o. Jan Góra przygotował także prezenty dla tegorocznych neoprezbiterów. Wszyscy, którzy wyślą wcześniej maila na adres sekretariat@lednica2000.pl otrzymają podczas spotkania czerwone ornaty.

XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą odbędzie się 5 czerwca pod hasłem „Kobieta darem i tajemnicą”. Jak napisał w zaproszeniu o. Jan Góra, tym razem młodzież zebrana nad brzegami Jeziora Lednickiego będzie zgłębiać tajemnicę kobiety, poznawać archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej matki, siostry, wreszcie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.

„Prawdziwy mężczyzna, tak jak Adam w raju budzi się na widok kobiety. Stąd kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury” – podkreślił dominikanin.

Spotkanie pod Bramą Rybą rozpocznie tradycyjnie procesja z relikwiami św. Wojciecha i innych polskich świętych i błogosławionych. Po niej odbędą się Nieszpory Maryjne, misterium „Ewa - Maryja - Ecclesia” oraz Msza św. Wieczorem zaplanowano także misterium „Kobiet, które poszły za Chrystusem” oraz misterium „Fiat – Magnificat - Stabat”. O północy rozpocznie się tradycyjne przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Jak co organizatorzy przygotują dla uczestników specjalne prezenty. Otrzymają książkę Wandy Półtawskiej „Eros et iuventus!”, opowiadającą o miłości między mężczyzną i kobietą z dołączoną do niej płytą CD z audiobookiem, czyli z nagraniem dźwiękowym całego tekstu oraz słoik miodu, który – jak tłumaczy o. Góra – ma symbolizować słodycz kobiety.

Podczas spotkania specjalne przesłanie do młodzieży wygłosi także Marianna Popiełuszko, matka zamordowanego w 1984 roku ks. Jerzego Popiełuszki, którego beatyfikacja odbędzie się następnego dnia w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LEDNICA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Październik 2019
  N P W Ś C P S
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  Pobieranie... Pobieranie...