X Niedziela Zwykła

Tobie mówię, wstań! Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych

Wstęp do liturgii

Dla chrześcijanina dzień bez Boga jest dniem straconym. Dlatego z radością gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana w ten świąteczny dzień, aby słuchać słowa Życia, które rodzi wiarę oraz karmić się Ciałem i Krwią Zbawiciela. Słowo Boga i Niebiański Pokarm podtrzymują nas słabych w pielgrzymce do nieba.

Duchowe owoce, które zyskamy przez pobożne sprawowanie misteriów Jezusa Chrystusa podczas tej Mszy Świętej ofiarujmy za tych, którzy są pogrążeni w nędzy grzechu, aby Pan Jezus podźwignął ich i przyprowadził ich do wspólnoty Kościoła.

Jak zawsze na początku sprawowania Najświętszej Ofiary Zbawiciela, stańmy sercem skruszonym i wyznajmy przed Bogiem naszą grzeszność.

Wstęp do liturgii słowa

Pochylanie się nad Słowem Boga nie polega na tym, abyśmy tylko odczytywali fragmenty z Biblii, ale aby ta Biblia przemówiła do nas. Słowo Boga jest jak lustro, w którym każdy może się przejrzeć i dostrzec siebie, dostrzec swoją kondycję moralną i duchową.

W Ewangelii będziemy świadkami wskrzeszenia młodzieńca z Nain. Owe wskrzeszenie jest dla nas świadectwem, że każdy z nas, który leży na grzechowych marach swego człowieczeństwa, dzięki Jezusowi może wstać i stać się nowym człowiekiem. Tylko do tego wszystkiego jest potrzebna wiara.    Z wiarą wsłuchajmy się w zbawcze słowa Boga, które mogą również nas wskrzesić do nowego życia w Jezusie Chrystusie.

          

 

Modlitwa wiernych

Do Boga, naszego Ojca, zanieśmy modlitwę, w której wyrażamy troskę o Kościół, świat i wszystkich potrzebujących.

 1. Za biskupów, kapłanów i diakonów, aby wszystkim ludziom z wiarą przepowiadali Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa. Ciebie prosimy.
 2. Za chrześcijan, by obok praktyk religijnych dawali świadectwo swoim ofiarnym życiem. Ciebie prosimy.
 3. Za starszych i opuszczonych, aby Chrystus Eucharystyczny był dla nich najlepszym przyjacielem. Ciebie prosimy.
 4. Za zmarłych, aby cieszyli się radością w wieczności, oglądając Boże Oblicze. Ciebie prosimy.
 5. Za nas samych, byśmy nie byli skąpi, ale zawsze hojnie spieszyli z pomocą potrzebującym. Ciebie prosimy.

Boże Ojcze, wysłuchaj nasze pokorne modlitwy i napełnij nas prawdziwą miłością. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Przed prefacją

Niech będzie cześć i chwała Bogu Ojcu za to, że „wielki prorok powstał wśród nas” i pamięta o całym Kościele, a przede wszystkim o każdej zbłąkanej i zranionej przez grzech ludzkiej duszy.

Przed rozesłaniem

Wskrzeszeni ze śmierci do życia, idźmy z radością i z Chrystusowym pokojem w sercu do naszej codzienności. Bądźmy świadkami Bożej miłości wszędzie tam gdzie będziemy. Niech Boże błogosławieństwo, które  przyjmiemy, będzie dla nas pokrzepieniem i umocnieniem w codziennym zmaganiu się z grzechem.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...
  « » Czerwiec 2018
  N P W Ś C P S
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  Pobieranie...