Śpiew podczas zapalania świec:
Oto Pan Bóg przyjdzie (3 razy)
Gdy się Chrystus rodzi (zwrotka nr 1)
W czasie zapalania świec śpiewa się antyfonę: „Oto nasz Pan przyjdzie z mocą * i oświeci serca sług swoich. Alleluja” lub jedną z powyższych pieśni.
Śpiew podczas procesji:
Światło na oświecenie pogan (zwrotki od nr 1 do nr 5)
Tryumfy Króla niebieskiego (zwrotki nr 1, 3, 4, 6)
Podczas procesji ze świecami zaśpiewajmy kantyk Symeona lub kolędę „Tryumfy Króla niebieskiego”, której szósta zwrotka nawiązuje do antyfony kantyku: „Światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela”.
Śpiew na wejście:
Wesołą nowinę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Na początku Mszy Świętej śpiewajmy kolędę „Wesołą nowinę”, nawiązując tym samym do introitu: „Przyjęliśmy, Boże, Twoje miłosierdzie we wnętrzu Twej świątyni. * Jak imię Twe, Boże, tak i chwała Twoja sięga po krańce ziemi. * Prawica Twoja pełna jest sprawiedliwości” (zob. zwrotka nr 2).
Śpiew na przygotowanie darów:
Mizerna cicha (zwrotki nr 1, 3)
W Ewangelii po raz kolejny słyszeliśmy kantyk Symeona. Wyznając, że Jezus jest Bogiem z Boga, Światłością ze Światłości, Bogiem prawdziwym z Boga prawdziwego zaśpiewajmy podczas procesji z darami kolędę „Mizerna cicha” (zob. zwrotka nr 3).
Śpiew na Komunię świętą:
Przystąpmy do szopy (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Rozważając antyfonę komunijną: „Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, * które przygotowałeś wobec wszystkich narodów”, śpiewajmy podczas Komunii Świętej kolędę „Przystąpmy do szopy”.
Śpiew po Komunii:
Jakaż to gwiazda (zwrotka nr 3/5)
W modlitwie po Komunii usłyszymy prośbę, „abyśmy dążyli na spotkanie ze Zbawicielem i osiągnęli życie wieczne”. Dlatego po Komunii zaśpiewajmy ostatnią zwrotkę kolędy „Jakaż to gwiazda”, prosząc, abyśmy po promyku gwiazdy betlejemskiej doszli „do świętych stóp Zbawiciela”.
Śpiew na zakończenie:
O gwiazdo betlejemska (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Mszę Świętą zakończmy śpiewem kolędy „O gwiazdo betlejemska”.