Liczba umieszczona po tytule pieśni odpowiada numeracji pieśni zawartych w „Śpiewniku kościelnym” ks. J. Siedleckiego, wyd. XLI, Kraków 2015 (śpiewnik ogólnopolski)
Pamiątka wjazdu Chrystusa do Jerozolimy
Antyfona:
Hosanna Synowi Dawida!/Dawidowemu! (155a-155b)
Obrzędy poprzedzające poświęcenie palm, rozpoczynają się od śpiewu antyfony „Hosanna Synowi Dawidowemu”.
Śpiew na procesję z palmami:
Dzieci hebrajskie (156)
W czasie procesji śpiewa się antyfonę „Dzieci hebrajskie” z psalmem 24(23).
Hymn do Chrystusa Króla:
Hołd Tobie, sława i cześć (157)
Po wejściu procesji do kościoła należy wykonać hymn do Chrystusa Króla.
Msza Święta
Śpiew na wejście:
Wjeżdża Król nasz (158)
W Mszach Świętych, których nie poprzedza uroczysta procesja z palmami śpiewa się pieśń na wejście. Introit brzmi: „Sześć dni przed uroczystością Paschy, * gdy Pan Jezus wchodził do Jeruzalem, dzieci wyszły Mu na spotkanie, * w rękach niosły gałązki palmowe i głośno wołały: * „Hosanna na wysokości. * Bądź błogosławiony, Panie, który przychodzisz, aby nam okazać miłosierdzie. Bramy, podnieście swe szczyty, * unieście się, odwieczne podwoje, * aby mógł wkroczyć Król chwały. * Któż jest tym Królem chwały? * Pan Zastępów, On jest Królem chwały. * „Hosanna na wysokości. * Bądź błogosławiony, Panie, który przychodzisz, aby nam okazać miłosierdzie”, dlatego zaśpiewajmy pieśń o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.
Śpiew na przygotowanie darów:
Jezu Chryste, Panie miły (124)
Wysłuchaliśmy przejmującego opisu Męki Pańskiej. W czasie procesji z darami, wspomnijmy moment śmierci naszego Zbawiciela, śpiewając pieśń „Jezu Chryste, Panie miły”.
Śpiew na Komunię:
Ojcze Boże wszechmogący (139)
Przyjmując Ciało naszego Zbawiciela, śpiewajmy pieśń „Ojcze Boże wszechmogący”, której ósma zwrotka nawiązuje do antyfony komunijnej: „Ojcze, jeśli nie może Mnie ominąć ten kielich * i muszę go wypić, * niech się stanie Twoja wola”.
Śpiew po Komunii:
O Krwi najdroższa (137)
Uwielbiajmy Pana Boga śpiewem pieśni „O Krwi najdroższa”, ponieważ Krew Jezusa przelana za nas na krzyżu jest zdrojem łaski i ceną zbawienia.
Śpiew na zakończenie:
Stała Matka Boleściwa (146)
Na zakończenie Mszy Świętej oddajmy cześć Matce Bolesnej, śpiewając polski przekład sekwencji „Stabat Mater Dolorosa”.