Wyśpiewujcie miłość Boga

Piękna muzyka wyraża coś z tajemnicy miłości Boga do nas i naszej do Niego – powiedział Benedykt XVI w czasie audiencji dla Światowej Federacji Chórów Pueri Cantores. To katolickie stowarzyszenie dziecięcych i młodzieżowych śpiewaków przeżywa swój rzymski kongres zatytułowany Deus Caritas Est.

Papież przypomniał młodym chórzystom, że ich zaangażowanie jest służbą o potrójnym znaczeniu. Po pierwsze śpiew oddaje cześć należną Bogu. Po drugie jest to służba wspólnocie modlących się, których serca i umysły mogą wznieść się do Boga. A po trzecie śpiew liturgiczny jest służbą całemu Kościołowi, ponieważ, jak zaznaczył Ojciec Święty, jest przedsmakiem niebieskiej liturgii, w której chóry aniołów i świętych w jedności wyśpiewują pieśń miłości i chwały.

W spotkaniu z Benedyktem XVI wzięło udział prawie 100 chórów dziewcząt i chłopców z całego świata. Nie zabrakło też młodzieży z Polski, do której Papież zwrócił się z pozdrowieniem:

„Serdeczne pozdrowienie kieruję do Pueri Cantores z Polski. Dziękuję wam za cenną posługę, jaką pełnicie, ożywiając śpiewem celebracje liturgiczne. W ten sposób pomagacie innym wielbić i chwalić Pana”.

Dla 4 tys. młodych śpiewaków dzisiejsze spotkanie z Benedyktem XVI było wielkim wydarzeniem. W Watykanie chcieli powiedzieć Papieżowi, że poprzez swój śpiew włączają się w dzieło ewangelizacji – stwierdził ks. Robert Tyrała, prezes federacji Pueri Cantores.

„Ojciec Święty otworzył swoje serce – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Tyrała. – Przecież wiemy dobrze, że kocha muzykę. Ale także dla tych dzieci było to wielkie wydarzenie. One czekały na to spotkanie z Następcą św. Piotra. Papież przyjął tylko przedstawicieli, ale równocześnie przesłanie, które przekazał, jest skierowane do wszystkich: pracujcie dalej, czyńcie to, co codziennie czynicie, w sposób pełny. My zresztą powiedzieliśmy Ojcu Świętemu, że ten kongres jemu dedykujemy i chcemy być jego małymi pomocnikami w wielkiej ewangelizacji świata. Wcześniej, dzisiaj rano, miało miejsce spotkanie asystentów kościelnych Pueri Cantores. Dużą rolę odgrywa formacja młodych. Szczególnie w tej intencji modliliśmy się w czasie Msza przy grobie Jana Pawła II, na której zebrali się wszyscy asystenci z całego świata, wszyscy kapłani, którzy przybyli. Czeka nas jeszcze liturgia z Ojcem Świętym 1 stycznia, która też będzie wielkim wydarzeniem. Widzę, jakie jest wielkie przygotowanie. Chóry są doskonale przygotowane. Rok wcześniej rozesłaliśmy nuty, ćwiczyli w miejscach, gdzie pracują, a teraz wszyscy razem z Ojcem Świętym będziemy się modlić” – powiedział prezes Światowej Federacji Pueri Cantores.

«« | « | 1 | » | »»
« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama