Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej było miejscem rekolekcji dla kandydatów do posług stałych lektoratu i akolitatu oraz ich rodzin. Trzydniowy program obfitował w różnego rodzaju spotkania, których celem było pogłębienie wiary i umiejętności, właściwej dla proklamacji słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.
Warsztaty z przedstawieniem zasad prawidłowej dykcji, akcentowania i artykulacji, poprowadził ks. Łukasz Kucharski. – Oprócz ćwiczeń oraz poznawania odpowiednich technik prawidłowego czytania, kandydaci do posług zapoznali się z treścią „Wprowadzenia do II wydania lekcjonarza mszalnego”, by mieć świadomość odpowiedzialności za powierzoną posługę, co w treści dokumentu zostało wyrażone poprzez jej teologiczne i praktyczne wyjaśnienie – powiedział ks. Karol Rawicz-Kostro.
Uczestnikom towarzyszyły żony oraz dzieci. – Rodzinny charakter tego czasu podkreślił, że kandydaci, którzy żyją w małżeństwie sakramentalnym, wchodzą na drogę szczególnego powołania w Kościele wraz ze swoimi najbliższymi. Z tymi, którzy im na tej drodze towarzyszą i ich wspierają – dodał dyrektor Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej im. bł. Carlo Acutisa.
W czasie rekolekcji dla żon kandydatów zorganizowano osobne spotkania formacyjne, podczas których miały one możliwość zapoznania się ze specyfiką posług lektora i akolity. Podsumowaniem całości była Msza Święta w licheńskiej bazylice, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Kandydaci do posług stałych włączyli się do asysty liturgicznej.