Rekolekcje dla kandydatów do posług stałych

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej było miejscem rekolekcji dla kandydatów do posług stałych lektoratu i akolitatu oraz ich rodzin. Trzydniowy program obfitował w różnego rodzaju spotkania, których celem było pogłębienie wiary i umiejętności, właściwej dla proklamacji słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

Warsztaty z przedstawieniem zasad prawidłowej dykcji, akcentowania i artykulacji, poprowadził ks. Łukasz Kucharski. – Oprócz ćwiczeń oraz poznawania odpowiednich technik prawidłowego czytania, kandydaci do posług zapoznali się z treścią „Wprowadzenia do II wydania lekcjonarza mszalnego”, by mieć świadomość odpowiedzialności za powierzoną posługę, co w treści dokumentu zostało wyrażone poprzez jej teologiczne i praktyczne wyjaśnienie – powiedział ks. Karol Rawicz-Kostro.

Uczestnikom towarzyszyły żony oraz dzieci. – Rodzinny charakter tego czasu podkreślił, że kandydaci, którzy żyją w małżeństwie sakramentalnym, wchodzą na drogę szczególnego powołania w Kościele wraz ze swoimi najbliższymi. Z tymi, którzy im na tej drodze towarzyszą i ich wspierają – dodał dyrektor Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej im. bł. Carlo Acutisa.

W czasie rekolekcji dla żon kandydatów zorganizowano osobne spotkania formacyjne, podczas których miały one możliwość zapoznania się ze specyfiką posług lektora i akolity. Podsumowaniem całości była Msza Święta w licheńskiej bazylice, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Kandydaci do posług stałych włączyli się do asysty liturgicznej.

«« | « | 1 | » | »»
« » Maj 2022
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama