Chrystus to nie przeszłość

Chrystus to nie przeszłość, kapłaństwo i Eucharystia są konieczne nie tylko dla Kościoła, ale dla przyszłości całej ludzkości - powiedział kard. Antonio Cañizares Llovera, prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który gościł z krótką wizytą we Wrocławiu.

W katedrze wrocławskiej hierarcha sprawował 16 maja Eucharystię. Wygłosił też wykład, w którym przybliżył zebranym znaczenie i zadania kierowanej przez siebie dykasterii.

W homilii kard. Llovera mówił, że "świat dziś potrzebuje kapłanów, by mógł uczestniczyć w miłości Boga". – Jeśli kapłani na wzór Jezusa, dobrego pasterza, będą objawiać światu Boże oblicze, wówczas stanie się to, co działo się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Kościół będzie się rozwijał i świat będzie stawał się coraz bardziej chrześcijański – dodał, podkreślając, że człowiek nie ma innego przewodnika tylko Jezusa Chrystusa i nie ma innego pokarmu, tylko Ciało Zbawiciela.

Hierarcha zwrócił także uwagę, że Syn Boży jest ciągle obecny i żyje w Kościele i w świecie. – Chrystus nie należy do przeszłości – zaznaczył. Wezwał także alumnów z seminariów: wrocławskiego, legnickiego i świdnickiego do odpowiedniego wykorzystania czasu formacji i upodobnienia się do Jezusa Chrystusa.

Wizyta kard. Antonio Cañizares Llovery w Polsce była związana z nadaniem tytułu bazyliki mniejszej kościołowi św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Prefekt watykańskiej kongregacji wziął także udział w uroczystościach dziękczynnych za beatyfikację Jana Pawła II w Krzeszowie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...
  « » Lipiec 2018
  N P W Ś C P S
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  Pobieranie...