Światowy Dzień Różańca

Zjednoczeni w Różańcu Świętym modlimy się w intencji dobrych owoców Jubileuszu.

Pomysł zrodził się w odpowiedzi na pragnienie Papieża Franciszka wyrażone w liście skierowanym do ks. Abpa Rino Fisichelli z okazji Jubileuszu 2025, aby „poświęcić rok 2024, poprzedzający wydarzenie jubileuszowe, wielkiej «symfonii» modlitwy”, prosząc “Dziewicę Maryję, aby towarzyszyła Kościołowi na drodze przygotowującej nas do Jubileuszu”. Światowy Dzień Różańca będzie zatem dniem powszechnej modlitwy skupionej wokół Różańca Świętego.

Organizator dnia modlitwy, Europejskie Forum Bractw (wł. Forum Paneuropeo delle Confraternite), to europejski ruch zapoczątkowany w 2020 roku w miejscowości Lugano. W ramach swojego piątego dorocznego zgromadzenia, zaprasza wszystkie bractwa, sanktuaria, zakony i inne stowarzyszenia świeckie o silnej duchowości maryjnej, do wzięcia udziału w tej konkretnej inicjatywie w dniu 7 października 2024 r., odmawiając modlitwę do Najświętszej Maryi Panny o godzinie 19:00 we własnej strefie czasowej.

Pierwszy różaniec zostanie odmówiony 7 października o godz. 19:00 w Nowej Zelandii, w Parafii Maryjnej na terytorium Maorysów Pukekaraka, Ōtaki, Aotearoa, gdzie ks. Phil Cody SM odmówi różaniec w języku maoryskim wraz ze swoimi parafianami.

O godzinie 19:00 czasu włoskiego ks. Abp Rolandas Makrickas poprowadzi modlitwę różańca świętego w bazylice papieskiej Matki Bożej Większej (wł. Basilica Santa Maria Maggiore), w kaplicy Salus Populi Romani, miejscu o wyjątkowym znaczeniu duchowym w perspektywie zbliżającego się Jubileuszu. Zatem zaczynając od wschodu będziemy podążać w kierunku zachodnim, aż do objęcia różańcem całej Ziemi.

W wydarzenie zaangażowano Braci Dominikanów, jako promotorów Różańca Świętego. Dominikanie to Zakon od którego zależą Bractwa Różańca Świętego, a także Bractwa Szkaplerzne, nawiązujące do Zakonu Karmelitów .

Aby ułatwić przeprowadzenie tego wielkiego światowego wydarzenia modlitewnego, Forum Bractw stworzyło specjalną stronę internetową: www.worldrosaryday.com, gdzie można się zarejestrować, aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu wraz ze swoim stowarzyszeniem lub we wspólnocie, a także otrzymywać aktualizacje i przydatne informacje.

Do wydarzenia przyłączyło się już kilka krajowych stowarzyszeń Bractw należących do  Forum, takich jak Konfederacja Bractw Diecezji Włoskiej, która skupia 3300 stowarzyszeń, oraz kilka dużych grup regionalnych, m.in. Związek Bractw Diecezji Lugano (UCDL) z sześćdziesięcioma stowarzyszeniami.

Sanktuaria, poszczególne bractwa, zakony, parafie i grupy modlitewne, które pragną wziąć udział w wydarzeniu, są proszone o rejestrację.

Światowy Dzień Różańca będzie pierwszym w historii momentem, w którym wszystkie Bractwa diecezjalne – których w samej Europie jest 28 000 tysięcy – zjednoczą się w powszechnej modlitwie modląc się w jednej intencji: prosząc o duchowe owoce Jubileuszu Nadziei, z pomocą Mater Spei.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Lipiec 2024
N P W Ś C P S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Pobieranie... Pobieranie...