Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »23 października w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywają Dzień Modlitwy Różańcowej. Tego dnia odbywają się nabożeństwa różańcowe i adoracje Najświętszego Sakramentu. Szacuje się, że do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych.
Ks. Szymon Mucha, Krajowy Moderator Żywego Różańca zachęca, by w czwartek w tygodniu misyjnym zgromadzić się w parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwać na adoracji i modlitwie różańcowej dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce, prosząc jednocześnie o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca.
- Tych, którym siły i zdrowie nie pozwolą być w kościele, proszę gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce. To nasze dziękczynienie składam w ręce Królowej Różańca Św., "która prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary" - powiedział ks. Szymon Mucha.
Założone przez Paulinę Jaricot Dzieło Rozkrzewiania Wiary już po trzech latach liczyły 2 tys. członków. Od 1922 r. mają one status Dzieł Papieskich; dzisiaj obecne są w 144 krajach całego świata. Natomiast koła Żywego Różańca po kilku latach działania liczyły ponad milion uczestników. Proces beatyfikacyjny Pauliny Jaricot otwarty został w 1930 r., heroiczność jej cnót ogłoszona została przez Jana XXIII w 1963 r. Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jej wstawiennictwem.