Rozpoczęcie:
Boże, zmiłuj się nad nami (1-4)
Proponowana pieśń jest parafrazą psalmu 66(65), który słyszymy w dzisiejszej antyfonie na wejście ("Niechaj Cię wielbi, BoŜe, cała ziemia i niechaj śpiewa Tobie, niech wysławia Twoje imię, o Najwyższy").
Przygotowanie Darów:
Gdzie miłość wzajemna i dobroć (1-2)
W Ewangelii słyszeliśmy, że uczniowie znaleźli Mesjasza "to znaczy: Chrystusa", dlatego w czasie przygotowania Darów warto śpiewać pieśń "Gdzie miłość wzajemna i dobroć", która jest wskazówką, gdzie powinniśmy szukać "Boga żywego".
Komunia święta:
O, Panie, Tyś moim Pasterzem (1-4)
Pierwsza antyfona na Komunię świętą jest wyjątkiem z psalmu o Dobrym Pasterzu: "Stół dla mnie zastawiasz, kielich mój jest pełny po brzegi". Przyjmując Ciało Chrystusa śpiewajmy "O, Panie, Tyś moim
Pasterzem".
albo:
Bóg jest miłością, zbawieniem (1-3)
Z kolei druga antyfona, zaczerpnięta z listu świętego Jana, głosi: "Poznaliśmy i uwierzyliśmy, że Bóg nas miłuje". Śpiewajmy więc pieśń "Bóg jest miłością, zbawieniem".
Uwielbienie po Komunii świętej:
Dziękczynne pieśni śpiewajmy (1-3)
Odwołując się do drugiego czytania z listu do Koryntian, dziękujmy Bogu za zjednoczenie przy wspólnym stole i prośmy o jedność wszystkich członków Kościoła Chrystusowego.
Zakończenie:
Jezu, zostań w nas! (1-2)
W drugim czytaniu słyszeliśmy: "Czyż nie wiecie, że wasze ciała są członkami Chrystusa? Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem". Zakończmy naszą Ofiarę śpiewem "Jezu, zostań w nas!"
albo:
Kolęda
Ze względu na polską tradycję śpiewania kolęd do dnia 2. lutego, możemy je wykonywać na zakończenie Mszy świętej.
«« | « |
1
| » | »»