Światowy Kongres Kapłanów

Organizatorzy Światowego Kongresu Kapłanów, który w dniach 9-11 czerwca 2010 r. odbędzie się w Rzymie, przypominają, że zgłoszenia do udziału w nim będą przyjmowane najpóźniej do 7 kwietnia.

Formularze akredytacyjne w językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim są dostępne pod adresem www.annussacerdotalis.org.

Kongres rozpocznie się w środę 9 czerwca liturgią pod przewodnictwem kard. Claudio Hummesa, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa i metropolity kolońskiego kard. Joachima Meisnera w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Oprócz sprawowania Mszy św., uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu i wysłuchania konferencji nt. „Nawrócenie i misja”, duchowni będą mogli przystąpić do sakramentu pojednania.

W drugim dniu księża i diakoni z całego świata spotkają się na nabożeństwach, wspólnych modlitwach i wykładach w bazylice Matki Bożej Większej. Tematem dnia będzie: „Wieczernik: wzywanie Ducha Świętego z Maryją w braterskiej wspólnocie”. Głównym prelegentem będzie arcybiskup Québecu kard. Marc Ouellet. Mszy św. przewodniczyć będzie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

Wieczorem tegoż dnia w Bazylice św. Piotra odbędzie się czuwanie modlitewne połączone ze świadectwami księży. Do zebranych przemówi też Benedykt XVI.

Międzynarodowy Kongres Księży zamknie 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, wspólna Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża. Podczas niej kapłani odnowią swoje przyrzeczenia na wierność Chrystusowi. Liturgia ta zakończy Rok Kapłański, ogłoszony w 150. rocznicę śmierci św. Jana Marii Vianneya.

Organizację spotkania z udziałem kilku tysięcy kapłanów Kongregacja ds. Duchowieństwa powierzyła biuru pielgrzymkowemu Wikariatu Rzymu – Opera Romana Pellegrinaggi.

Poprzednie międzynarodowe spotkania księży odbyły się w okresie 1996-2004 w Fatimie, Yamoussoukro (Wybrzeże Kości Słoniowej), w Guadalupe (Meksyk), w Ziemi Świętej, Rzymie i na Malcie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Październik 2019
  N P W Ś C P S
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  Pobieranie... Pobieranie...