Sakrament miłosierdzia. Przyjęcie Bożej miłości

W Palazzo Pio, siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, odbyła się dziś prezentacja książki „Sakrament miłosierdzia. Przyjęcie Bożej miłości”.

Jej autorem jest regens Penitencjarii, ks. Krzysztof Nykiel. W prezentacji wziął udział Penitencjarz Większy, kard. Mauro Piacenza, oraz założycielka wspólnoty „Dzieła Ojca” – Klaudia Koll. Wstęp do książki napisał watykański sekretarz stanu, kard. Pietro Parolin. Zwracając uwagę na potrzebę odnalezienia centralnego miejsca Sakramentu Miłosierdzia w życiu wierzących tak, „aby każdy miał szansę doświadczyć wielkości Bożego Miłosierdzia i wyzwalającej mocy przebaczenia”, kardynał uznał, że jej zawartość jest dobrym owocem, dojrzewającym na drzewie osobistej refleksji i doświadczeń, potwierdzonych wiatrem Ducha Świętego, jaki powiał podczas Jubileuszu Miłosierdzia.

Przyjąć z miłością – zauważa dalej kar. Parolin – jest także zaproszeniem dla spowiedników, by potrafili przełamać trudności na jakie w niedawnej przeszłości, ale i teraz, napotykają przystępujący do spowiedzi.

Kardynał Piacenza podkreślił, że jest to nieoceniona pomoc dla szafarzy sakramentu pojednania, ale też przydatna dla Ludu Bożego. Ukazuje zbawcze działanie Chrystusa w świetle najnowszego nauczania Kościoła w potrójnej perspektywie: kanoniczno-sakramentalnej, teologiczno-pedagogicznej i cywilno-prawnej.

Wystąpienie Klaudii Koll, byłej aktorki, miało charakter świadectwa. Mówiła o swoim nawróceniu, jakie dokonało się na misjach w Afryce, gdzie zobaczyła umierające z głodu dzieci, a także o modlitwie w rzymskim kościele Santo Spirito in Sassia, gdzie zetknęła się ze świadectwem św. Faustyny Kowalskiej. Pod wpływem tych przeżyć założyła stowarzyszenie „Le Opere del Padre” (Dzieła Ojca), którego członkowie mają spełnić przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia w ciągu dnia.

Ks. Krzysztof Nykiel, który uczestniczył w prezentacji, urodził się w 1965 roku w Osjakowie, święcenia kapłańskie przyjął w Łodzi, w roku 1990, a od roku 2012 jest regensem Penitencjarii Apostolskiej.

_______________________________________

Il Sacramento della Misericordia. Accogliere con l'amore di Dio
Autore/i: Krzysztof Jozef Nykiel
Prefazione del Card. Mauro Piacenza. Presentazione del Card. Pietro Parolin
Collana: Orizzonti Vol. 5
Editore: Libreria Editrice Vaticana
Code (SKU): 9788826602875
«« | « | 1 | » | »»
« » Maj 2022
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama